67. výročí vzniku KLDR

U příležitosti vzniku Korejské lidově-demokratické republiky vydala česká pobočka KFA následující prohlášení:

Dne 9. září roku 1948 vznikla Korejská lidově-demokratická republika. Korejský národ se vydal na cestu socialismu a nezávislosti, nezlomně kráčející vpřed do světlé budoucnosti, pod vedením velkých vůdců: prezidenta Kim Il Songa, vůdce Kim Čong Ila a maršála Kim Čong Una.

KLDR je socialistickým státem, založeným na bázi Čuče, který se opírá o sílu širokých lidových vrstev. Nezlomná a jednomyslná vůle obyvatel KLDR stojí za velkou budovou pravdy – za silným a ekonomicky soběstačným státem, zemí nepatřící kapitalistickým firmám a monopolům, nýbrž svým občanům. KLDR neplní diktát imperialistů a je politicky nezávislou zemí, jenž je schopna samostatně čelit kapitalistům, kteří chtějí vyprovokovat válku na Korejském poloostrově a zotročit celý korejský národ pomocí privatizací a zvířecí tržní džungle.

S radostí jsme přijali zprávu o porozumění při mezikorejských rozhovorech, které proběhly na vysoké úrovni. Ukazuje nám to, že KLDR se nebojí vynaložit vysoké úsilí ve věci míru a mírového sjednocení Korejského poloostrova.

Věříme, že díky velkému úsilí korejského lidu a maršála Kim Čong Una se podaří konečně sjednotit Koreu, což bude, stejně jako vznik KLDR, dalším, velkým a historickým úspěchem v dějinách korejského národa.

KFALOGOWHITE3

Převzato z KFA Česká republika