Aktuálně: České třídní odbory proti americké provokaci v Sýrii !

Američané a jejich spojenci se snaží eskalovat syrský konflikt co to jen jde. Kolem Sýrie v posledních dnech stoupá napětí. Mluvčí ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov, učinil prohlášení, že podle zpráv z nezávislých zdrojů chystají teroristé z fronty Hajat Tahrir aš-Šam provokaci, aby obvinili Damašek z použití chemických zbraní proti civilistům v syrské provincii Idlib.

K těmto informacím se již vyjádřily ústy člena svého zahraničního výboru české třídní odbory OS ČMS ( www.stavkuj.cz ).

Zástupce OS ČMS Martin Peč exkluzivně pro náš server uvedl:

„Z této situace se dá udělat jenom jeden závěr. Západu nevyhovuje kurs na urovnání v Sýrii vytčený rezolucí RB OSN č. 2254 a snaží se stůj co stůj změnit ve svůj prospěch. Jak je známo, Washington nemá problém spolupracovat s teroristy, aby dosáhl svého cíle. A tím cílem je podmanění regionu a konec suverénní Sýrie.

Jakékoli další provokace ,triky s údajným chemickým útokem a následnou agresí mohou zbrzdit osvobozovací proces, přinést ještě řadu mrtvých, ale vůli syrského lidu a odhodlání Syrské arabské armády a jejích spojenců nezlomí. Vítězství je na dosah, bez USA, její koalice, bez sionistů i tureckých okupantů.“

Martin Peč se účastnil Mezinárodního fóra solidarity se syrským lidem v boji proti terorismu, válce a imperialistické agresi v syrském Damašku v září 2017. Při té příležitosti se osobně setkal i se syrském prezidentem Dr. Bašárem Asadem. Peč byl rovněž jedním z delegátů bruselského fóra solidarity s Kubou, Palestinou a Sýrií v říjnu minulého roku a následně přijímal syrskou odborářskou delegaci nejvyššího stupně na sjezdu Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska v Nymburce. Na pozvání syrské odborové centrály navštívil Damašek, kde jednal o intenzivnější spolupráci mezi ČR a Sýrií v oblasti odborů.

Vložte komentář jako první k "Aktuálně: České třídní odbory proti americké provokaci v Sýrii !"

Zanechte komentář