AKTUÁLNĚ: Komunista a lídr třídních odborů Grospič odmítl izraelské agrese na syrském území!

Předseda Meziparlamentní skupiny přátel ČR – Sýrie , poslanec a lídr třídních odborů OS ČMS JUDr. Stanislav Grospič se exkluzivně vyjádřil k aktuálnímu tématu potvrzení někdejší izraelské agrese v Sýrii.

Izrael v těchto dnech přiznal, že v roce 2007 vybombardoval údajný jaderný reaktor na území Sýrie. Nálet čtveřice bojových letounů F-16 Fighting Falcon a čtyř víceúčelových strojů F-15 Strike Eagle potvrdila izraelská armáda s alibistickým tvrzením, že reaktor ve východní provincii Dajr az-Zaur „představoval existenční hrozbu pro Izrael a celý region“.

Na tuto skutečnost reagoval i předseda Meziparlamentní skupiny přátel ČR – Sýrie, komunista Stanislav Grospič, s poukazem na aktuální protiprávní vojenské akce Izraele na území Sýrie a znovu potvrdil platnost svých dřívějších prohlášení:

„Pokud se dodatečně po letech izraelský režim přizná k vojenské agresi proti údajnému rozestavěnému jadernému reaktoru na suverénním syrském území, pak chtě nechtě odpovídá i na otázku o poslední stovce podobných „neoficiálních“ vojenských akcí na syrském území, které v nedávné době skončily sestřelením izraelské stíhačky. Argument bezpečnosti Izraele je falešný, Izrael ve skutečnosti nechce mír a naopak ho živí uměle vyvolaná nestabilita v oblasti.

Jak jsem zdůraznil i v minulých prohlášeních na podporu syrské suverenity ve věci izraelských náletů, považuji za nutné odmítnout jakoukoli toleranci této samolibé a agresivní izraelské politiky.

Naše třídní odbory několikrát v minulosti vystupovaly na podporu palestinského lidu, odmítaly politiku apartheidu a etnického čištění stejně jako jakýkoliv projev hegemonismu, jehož cíl má být podmanění celé oblasti. Odmítali jsme a odmítáme uznat izraelskou okupaci a nebojíme se otevřít otázku izraelské podpory džihádistů , která se odehrávala například v oblasti Golanských výšin. Toto citlivé téma musí být odtabuizováno.

Vždy jsme vystupovali ve prospěch soužití. To se nedá uskutečnit politikou nátlaku, agrese a rasismu. Osobně považuji Rezoluci Valného shromáždění OSN č. 3379 odsuzující ideologii sionismu jako formu rasismu a rasové diskriminace za stále aktuální.“

Vložte komentář jako první k "AKTUÁLNĚ: Komunista a lídr třídních odborů Grospič odmítl izraelské agrese na syrském území!"

Zanechte komentář