AKTUÁLNĚ: Komunista a lídr třídních odborů Grospič odsoudil teroristické raketové útoky a mediální lži ohledně bojů v Ghútě!

Fotka uživatele Asma al Assad - Syria's First Lady.

Předseda Meziparlamentní skupiny přátel ČR – Sýrie, poslanec a lídr třídních odborů OS ČMS JUDr. Stanislav Grospič se exkluzivně vyjádřil k aktuálnímu tématu boje proti terorismu v syrské Ghútě.

Spolu s odsouzením včerejšího teroristického útoku proti civilistům se poslanec vyjádřil k deformacím informací či vylhaným zprávám o postupu syrské legitimní armády a popřál brzký triumf Syřanů v boji s terorismem:

„Odsuzuji útok na okolí Damašku, který považuji za součást provokací, jejichž cílem je potlačit pozitivní vývoj, který se odehrává ve východní Ghútě a celé Sýrii. Odsuzuji smrtícího útok teroristů ve východní Ghoutě, kteří vystřelilii raketu na veřejný trh v oblasti Kashkoul v Jaramanu u Damašku. Následkem tohoto zločinu bylo 44 civilistů zabito a dalších 70 lidí bylo zraněno.

Sýrie se od počátku konfliktu stala obětí mediální války. S tou se setkáváme i nyní, když jde o boje v Ghútě. Každý postup legitimní Syrské arabské armády a jejích spojenců má být naprosto lživě vnímán jako akt teroru. A jak už to v těchto médiích bývá, když se například odehraje izraelská nebo americká agrese nebo saúdský útok v Jemenu, nic tragického se vlastně nestalo, o civilních obětech se zásadně nemluví. Je to nechutné pokrytectví! Zatímco jsou syrští občané vražděni, v řadě případů různými extrémními a brutálními způsoby, syrští vojáci bojují za svobodu a suverenitu své vlasti. To by mělo být samozřejmé pro každého vojáka. Bojují,aby očistili území,aby porazili terorismus. Bojují i za naši bezpečnost. Úloha americké i turecké přítomnosti je dnes zcela zjevná, podobně jako izraelská a saúdská podpora údajným povstalcům, kteří nejsou nikým jiným než zločinci.

Syrská armáda pokračuje v ofenzívě proti džihádistům ve východní Ghútě . Upozorňuji, že třicetidenní příměří se nevztahuje na vojenské operace proti Islámskému státu v Iráku a Sýrii, Al-Káidě a všem ostatním spjatých s Al-Káidou nebo ISIL a jiným teroristickými skupinami. Syrská armáda oprávněně považuje všechny džihádisty v zemi za teroristy a nerozlišuje je podle jejich donátorů. Jde jim o očištění vlastního území od terorismu a o to, aby daná oblast zase ožila.

Východní Ghúta a Idlíb na severu Sýrie jsou poslední dvě velká území, která džihád v Sýrii ještě ovládá. Jsem přesvědčený, že i přes všechny překážky a oběti syrského lidu nebude trvat dlouho a Sýrie spolu se svými legitimními spojenci bude nad terorismem triumfovat!”

Syrský prezident Dr. Bašár al Asad nedávno navštívil vojáky, kteří bojují s fundamentalisty o východní Ghútu. Setkal se také s těmi občany, které boje vyhnaly z jejich domovů. Cestu na frontu si odřídil sám.

Fotka uživatele Asma al Assad - Syria's First Lady.

Fotka uživatele Asma al Assad - Syria's First Lady.

První dáma Sýrie Asma al Assadová se setkala s ženskými vojáky Syrské arabské armády, které byly ke Dni matek vyznamenány spolu s jejich matkami. Tyto statečné ženy buď bojovaly, nebo budou bojovat a bránit svou zemi.

Fotka uživatele Sarah Abed.

Fotka uživatele Sarah Abed.