Aktuálně: Komunistický poslanec Grospič o vstupu čínské armády do války v Sýrii !

Našemu serveru  na otázku o účasti Čínské lidové armády v syrské válce proti terorismu odpověděl předseda třídních odborů OS ČMS a komunistický poslanec JUDr. Stanislav Grospič:

„Pokud bude účast Čínské lidové armády v osvobozovacím procesu a válce proti terorismu v Sýrii schválena legitimní syrskou výkonnou mocí jako zájem syrského lidu,nevidím na této vojenské účasti jakýkoli problém. Naopak.Tato účast by mohla být, na rozdíl od agresivních akcí proamerické koalice a Turecka, vítanou posilou pro urychleni čištění území od terorismu a návratu k míru a stabilitě v zemi. Oceňuji podíl Syrské arabské armády a jejich legitimních spojenců v boji proti terorismu,který má význam i mimo syrské teritorium. Ale je nutné sdělit, že více než 400 000 syrských lidí se stalo obětí plánovaného spiknutí Spojených států, Turecka, Saúdské Arábie a Izraele proti legitimní vládě a svrchovanosti země. Totální vítězství je na dohled, Syřané ubránili svou suverenitu, ale počet padlých a zavražděných je už dnes vyšší, než počet zabitých Čechů a Slováků v druhé světové válce. To je alarmující. A považuji za povinnost nemlčet o vinících tohoto zbytečného masakru, s jehož následky v podobě šíření terorismu se ještě budeme muset dlouho vypořádávat.“

Grospič rovněž blahopřál syrskému lidu ke Dni Syrské arabské armády, kterou oprávněně pokládá ze vynikající sílu v boji proti terorismu. Předseda Skupiny přátel ČR – Sýrie v poslanecké sněmovně také ocenil úlohu ruské armády při probíhajícím návratu 850 000 uprchlíků zpět do Sýrie. Jednotky Syrské arabské armády nedávno zcela osvobodily okolí Damašku a přiblížily se k okupovaným Golanským výšinám. 

Vložte komentář jako první k "Aktuálně: Komunistický poslanec Grospič o vstupu čínské armády do války v Sýrii !"

Zanechte komentář