AKTUÁLNĚ: Lídr třídních odborů a poslanec Grospič odsoudil rozhodnutí izraelského vojenského soudu odsoudit sedmnáctiletou Ahed Tamimiovou a její matku!

V Izraeli odsoudili sedmnáctiletou Palestinku, která uhodila do tváře izraelského vojáka. Incident byl zachycen na mobilní telefon a video, které se následně začalo šířit po internetu a vyvolalo masivní projevy solidarity. Zadržení a odsouzení této palestinské dívky odsoudily mimo jiné i členské organizace Světové odborové federace.

Pro Palestince a celý demokraticky cítící svět se Ahed stala symbolem vzdoru. Oslavují ji jako mladou ženu, která se s holýma rukama nebála postavit izraelským okupantům. Před incidentem, za který je šestnáctiletá dívka souzena, izraelští vojáci střelili jejího mladšího bratra gumovým projektilem do obličeje. Ten potřebuje nutnou operaci.Ve středu 21. března izraelský vojenský soud odsoudil Ahed Tamimiovou a její matku na osm měsíců vězení a pokutu ve výši 1 500 dolarů.

K celé události se vyjádřil i lídr českých třídních odborů OS ČMS Stanislav Grospič. Ten se i přes velmi silné sionistické lobby v české politické a mediální scéně nebál vyjádřit svůj názor:

„Palestinci jsou „vinní“ pouze proto, že brání právo svého lidu žít svobodně. Ahed Tamimiová byla zatčena, uvězněna a odsouzena, protože stála jako další palestinské dítě s prakem proti izraelským okupačním tankům. Ahed Tamimiová byl odsouzena Izraelem protože odolala.

Pracující po celém světě odsuzují barbarství imperialismu, který uvězňuje a zabíjí malé děti. Ahedino odsouzení je dalším důvodem, proč posílit solidaritu pracujících ve věci osvobození Palestiny, propuštění všech palestinských politických vězňů.

Ahedino odsouzení také odhalilo úlohu EU, stejně jako různých sil a organizací, které na podporu izraelské pomsty mluvily o „proporcionalitě trestů v Izraeli. „Jaká proporce existuje mezi ozbrojeným vojákem a dívkou, která brání svůj domov? Jedná se o „mír“ a „spravedlnost“ současného světa. Chudoba, útlak, uvěznění a vraždění malých dětí.“

Fotka uživatele Wftu Fsm Central.

Komunistický poslanec a předseda Meziparlamentární skupiny přátel ČR – Sýrie na závěr dodal:

„České třídní odbory OS ČMS, tato česká členská organizace Světové odborové federace, nikdy neustoupí ze svých pozic solidarity s palestinským lidem a s odporem proti izraelskému rasismu, s odporem k sionistické ideologii nenávisti a nadřazenosti. Nepřestaneme žádat konec apartheidu v této oblasti, propuštění politických vězňů a konec okupace. Naše stanovisko je shodné s postoji Světové odborové federace, je to demokratická pozice proti všem formám rasismu, útlaku a vykořisťování. “

Ke Grospičovu stanovisku se připojily třídní odbory OS ČMS a řada dalších pokrokových organizací a jedinců.

Vložte komentář jako první k "AKTUÁLNĚ: Lídr třídních odborů a poslanec Grospič odsoudil rozhodnutí izraelského vojenského soudu odsoudit sedmnáctiletou Ahed Tamimiovou a její matku!"

Zanechte komentář