Americký komentátor: USA nejde o jaderné zbraně, chtějí amerikanizovat KLDR

 

To napsal Stephen Gowans, americký politický komentátor, který publikoval na webu komentář s titulem: „Proč jsou sankce OSN vůči KLDR špatné – To co USA opravdu chtějí, není denuklearizace, ale amerikanizace Korejského poloostrova.“

Komentář dále pokračuje:

Severní Korea provedla čtyři jaderné testy, vypustila šest raket schopných vynést satelit na oběžnou dráhu, což USA nazvaly jako „maskovaný test balistické rakety“

Proč se USA zaměřila na KLDR, když USA a řada jejich spojenců pokračuje v testování raketové techniky a posiluje své jaderné arzenály?

Neexistují žádné legitimní důvody, které by vysvětlily, proč 2. března 2016 Rada bezpečnosti OSN uvalila na KLDR další zpřísňující sankce.

Komentátor přibližuje veřejnosti fakta o KLDR, která se v roce 1985 připojila ke Smlouvě o nešíření jaderných zbraní, aby ji později opustila, a mohla tak čelit nukleární hrozbě USA:

Viděli jsme pád Sovětského svazu a také to, co se stalo v Iráku a Libyi. Severní Korea došla k závěru, že jedinou možnou obranou proti jadernému vydírání USA je razantní protiopatření, ne kompromisy nebo ustupování.

Komentář se zastavuje u právního rámce sankcí.

Je ironií, že pět stálých členů Rady bezpečnosti OSN, kteří všichni modernizují své jaderné zásoby, uvalily nové sankce na Severní Koreu, aby ji potrestali za to samé. A o vypuštění družic nemluvě. Rozhodnutí Rady bezpečnosti o rezoluci uvalující sankce na KLDR za vypuštění družic je absolutně mimo pravomoci.

USA označují KLDR „za jeden z nejbrutálnějších režimů, co kdy svět poznal“. Ve skutečnosti jsou tím režimem USA. Záminkou pro izolaci KLDR ze světového společenství je „hrozba“. Skutečným cílem je ale ospravedlnění pokračující americké agrese vůči zemi, která se odmítá vzdát celospolečenského vlastnictví, ekonomického plánování a odmítá vložit svoji ekonomickou a politickou suverenitu do rukou Spojených států amerických.

Zdroj: KFA Česká republika