BEZ CENZURY: Třídní odbory OSČMS k navyšování počtu vojáků na zahraniční misi v Afganistánu

Zaznamenali jsme zprávu o posílení české zahraniční mise pod paktem NATO v Afgánistánu , mezi jimi i 42 vojáků z prostějovské 601. skupiny speciálních sil. I když chápeme charakter činnosti této jednotky, obecně nesouhlasíme s jakýmkoli vysíláním nejen posil, ale vůbec českých vojáků na zahraniční mise, protože tyto mise neslouží českému národnímu zájmu ani české bezpečnosti, ale upevňování hegemonie paktu NATO, která nemá co společného ani se svobodou,ani s demokracií a už vůbec ne s nezávislostí afgánského lidu.

Nejsme příznivci napadání a osočování českých vojáků, kteří plní rozkazy svého velení. Ale dáváme jasně najevo svůj nekolísavý a vyhraněný názor, že česká armáda má sloužit českému národu a ne cizím mocnostem a už vůbec nesouhlasíme s tím, aby byla v roli agresora a okupanta.

Jestliže společnost dojalo úmrtí třech českých vojáků, nestala se tato osobní tragédie argumentem pro existenci zahraničních misí, pro jejich ospravedlnění a už vůbec neznamená soucítění s pozůstalými český souhlas oficiálního podílu na americkém intervencionismu.

Afgánská mise je bez konce, otevřeně o tom mluví všechna světová média, jen na zatuchlém smetišti české prorežimní mediální scény se ještě užívají patetické fráze bez jediného reálného argumentu. Kritici se agresivně umlčují, kritika však trvá. Oficiální místa se uchylují jen k teatrálním gestům, zůstávají ale ne reprezentanty suverénního státu,ale psi u boudy velvyslanectví USA, posluhovači paktu NATO.

Jestliže má tato vláda ve svém programu servilní politiku k paktu NATO, posilování misí a přímou odpovědnost za zbytečná úmrtí českých vojáků, pak tato vláda, stejně jako ty předchozí, nemůže být ani lepší, ani prolidová! A proto nemůže být ani tolerovatelná!

Sekretariát

www.stavkuj.cz

Vložte komentář jako první k "BEZ CENZURY: Třídní odbory OSČMS k navyšování počtu vojáků na zahraniční misi v Afganistánu"

Zanechte komentář