České třídní odbory a komunisté odsoudili turecké válečné zločiny v Sýrii

České třídní odbory a pokrokové organizace vyjadřují upřímnou soustrast pozůstalým po obětech turecké agrese do oblasti Afrinu v Syrské arabské republice. Vyjadřujeme svou solidaritu s obětmi tureckého bombardování, které zasáhlo i tamní nemocnici Červeného kříže. Turecká armáda zde zavraždila 142 civilistů.

Turecké bombardování oblasti Afrinu a útok na nemocnici Červeného kříže je jen ukázka skutečných záměrů Erdoganova režimu, který – a to už dnes není žádné tajemství – podporoval a podporuje teroristické skupiny a fundamentalisty za účelem destabilizace Sýrie. Erdoganovi se spolu sen západními imperialisty nepodařilo ovládat nezávislou syrskou politiku Bašára al Assada, přistoupili tedy ke spiknutí, podpoře terorismu a intervenci. Za jejich zločiny platí syrský lid řekami krve. Rodiny desetitisíců obětí znají podporovatele jejich vrahů, zatímco zdejší režimní sdělovací prostředky zamlčují skutečnou pravdu o terorismu, o tom , kdo jej zrodil, financuje, podporuje a brání. Skuteční viníci syrské tragédie jsou Spojené státy, EU, Turecko, Izrael a reakční monarchie Zálivu. To je nezbytné otevřeně říct.

Proto odsuzujeme nejen dnešní masakr, nejen momentální akce turecké armády, ale celkově konspiraci imperialistů, reakčních sil a sionistů, jejich podporu terorismu a války a invazi na suverénní území Syrské arabské republiky.

Ani přes různé diverze nemůže vítěznou cestu syrského lidu a jeho spojenců nic zastavit!

 

Pryč s terorismem a imperialismem,

ať žije vítězství syrského lidu!

 

JUDr. Stanislav Grospič

předseda Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska, poslanec PSP ČR

 

Martin Peč

člen Ústředního zastupitelstva OS ČMS, člen zahraniční komise

 

Svaz komunistů (SMKČ)

 

Redakce listu Dialog – otázky a odpovědi

Vložte komentář jako první k "České třídní odbory a komunisté odsoudili turecké válečné zločiny v Sýrii"

Zanechte komentář