Co v TV neuslyšíte: Poslanec Grospič rázně o turecké agresi a českých patolízalech NATO !

Pořad režimní televize uvedl reportáž o humanitární katastrofě v syrském Afrínu, kterou zavinila aktuální turecká agrese. Zvláště některé patolízalské výlevy ospravedlňující Erdoganův postup nás vedly k tomu, abychom se zeptali na názor komunistického poslance, lídra třídních odborů a především předsedu Meziparlamentní skupiny přátel ČR – Sýrie JUDr. Stanislava Grospiče. Komunistický politik nepoužil žádné oportunistické kličky ani fráze a rozhodně odpověděl, co si o celé akci a některých výrocích myslí.

Zde přinášíme jeho slova:

„Turecká vojenská akce a okupace znamená naprosté popření mezinárodního práva, narušení suverenity a územní celistvosti Syrské arabské republiky a turecké vraždění civilního obyvatelstva je klasický příklad zločinu proti lidskosti.

Erdoganův režim, díky členství v paktu NATO oficiálně nekritizovatelný, má na rukou krev syrských lidí a nevidím důvod, proč k této kriminální politice mlčet. Sýrie krvácí, protože se stala místem pro vzájemný boj fundamentalistů podporovaných Spojenými státy a Tureckem.

Ani syrská legitimní armáda ani syrská legitimní vláda nenese zodpovědnost za důsledky imperiální politiky a její agrese. Slova generála Petra Pavla o odpovědnosti legitimní syrské vlády a o omluvě tureckého postupu jako sebeobrany musím rozhodně odmítnout. Mimochodem podobná slova o sebeobraně zazněla i 1. září 1939 ve věci vysílače v Gliwicích. Víc není třeba jeho slova komentovat.

Řada pravicových politiků mluví o české zahraniční politice jako o politice prosazování lidských práv. A přesně tito lidé teď mlčí. Je to pokrytectví. Ale jsem vděčný, že právě tito lidé reprezentující minulou éru nejsou reprezentanti názorů našeho národa.

Obecně vzato tolerovat agresivní politiku paktu NATO v Sýrii i mimo ni znamená tolerovat či dokonce podporovat záměrné masové vraždění. Tento fakt nevyvrátí ani opožděné krokodýlí slzy.“