Dva se perou, Stalin se z náměstí směje

Zatímco nadržení zastánci „pravdy a lásky“ a privatizace Lucerny a Barrandovských teras přes nepochopení lidu bojují za přejmenování náměstí jménem prvního českého prezidenta, dramatika, disidenta a nešťastného čekatele na Nobelovu cenu, Okrašlovací spolek mladých komunistů lišácky vyčkával v pozadí a za Potěmkinovou vesnicí domnělé úcty ztropil přímo šokující věc, která však vzhledu města bez diskuzí prospěla.

Uprostřed vlažně přijté kampaně za Havlovo náměstí, kterou pořádalo místní sdružení neomarxistů, si zavilí stalinisté dovolili pod hlavičkou svého Okrašlovacího spolku MKK (mladých komunistických konzervativců) doslova husarský kousek.

Nečekali a na náměstí za údivu i nadšení občanů nainstalovali pozlacenou bustu Josifa Vissarionoviče Stalina, našeho otce, přítele a osvoboditele. Estetické hodnoty jsou narozdíl od chabé tabulky s nikoho nezajímajícím jménem nepopsatelné.

 Okrašlovací spolek bude po tomto úspěchu pokračovat ve svém úsilí a hodlá po vzoru Damašku přejmenovat městské sady na park Kim Ir Sena.

Prostějovské Pravdě zatím není známo, zda se slavnostní akce odhalení Stalinovy busty zúčastnil i odstupující primátor. Víme však, že slavnostní vyznamenání pro něj bylo připraveno.