EXKLUZIVNĚ: Komunista a lídr třídních odborů Grospič k turecké okupaci Afrínu!

Předseda Meziparlamentní skupiny přátel ČR – Sýrie, poslanec a lídr třídních odborů OS ČMS JUDr. Stanislav Grospič se exkluzivně vyjádřil k aktuálnímu tématu turecké agrese v Sýrii a protiprávní okupaci syrského Afrínu. Grospič ve svých slovech znovu potvrdil solidaritu se syrským lidem:

„Rád bych sdělil své stanovisko k aktuální otázce turecké agrese a okupace syrského území. Především bych rád uvedl, že se tak nevyjadřuji pouze jako předseda Meziparlamentní skupiny přátel ČR – Sýrie, ale i jako český občan, který vyjadřuje své rozhořčení a nesouhlas s jednáním Erdoganova režimu, které je naprosto neslučitelné s mezinárodním právem.

Turecká agrese proti Sýrii, podpora teroristických skupin a samotná intervence s velkými ztrátami na životech syrských občanů je spolu s okupací, tedy narušením syrské suverenity a celistvosti území, jednoznačně odsouzeníhodná.

Na toto porušení mezinárodního práva neexistuje žádný protiargument, žádné alibi, jedná se o úplně obyčejný zločin, o Erdoganovo kriminální imperiální tažení. Jako všichni přátelé Sýrie a jako všichni demokraticky cítící lidé, jejichž přáním je mír v této zemi, považuji Afrín za nedílnou součástí syrského území a odmítám jakoukoli okupaci či protiprávní přivlastnění.

Považuji za naprosto samozřejmé odhodláni syrského lidu bránit suverenitu, územní celistvost a svrchovanost země.

Kdo jasně neodmítne tuto zločinnou politiku Erdoganova režimu, ten se staví na stranu schvalovatele válečných zločinů a zločinů proti lidskosti!“

Vložte komentář jako první k "EXKLUZIVNĚ: Komunista a lídr třídních odborů Grospič k turecké okupaci Afrínu!"

Zanechte komentář