EXKLUZIVNĚ: Odborář a komunista Grospič odsoudil izraelskou vraždící mašinerii!

K izraelským masakrům palestinského obyvatelstva, legitimizaci ukradeného Jeruzaléma a škodlivosti imperialistické politiky prezidenta Trumpa se pro náš list exkluzivně vyjádřil poslanec a lídr třídních odborů JUDr. Stanislav Grospič:

„V první řadě bych rád uvedl, že naprosto odmítám jakákoliv alibistická vysvětlování nebo dokonce omlouvání neomluvitelného kriminálního činu, jakým bylo izraelské vraždění neozbrojených palestinských  demonstrantů u příležitosti přesídlení velvyslanectví USA do Jeruzaléma.

Chtěl bych říct, že pro nás, komunisty a všechny demokraticky smýšlející občany, zůstává Jeruzalém městem křesťanů, židů a muslimů, nikoli údajným historickým hlavním městem židů, potažmo Izraele.

Tuto politiku legitimizace statusu quo, který je dlouhodobě v rozporu s mezinárodním právem, důrazně odmítám. Zároveň odmítám jakékoli násilnosti na palestinských obyvatelích.

Jsme svědky dennodenního kriminálního jednání Izraele, každodenního vraždění a zatýkání a při pohledu na mrtvé a zmrzačené, a to zmrzačené i zakázanými zbraněmi jako jsou dum-dumové střely nebo fosfor, nemůžeme mlčet.

Kdo na české politické scéně a v českých médiích nekriticky hájí Izrael, ten obhajuje rasismus, útlak, etnické čištění. Takovou politikou opovrhuji. Jediná šance na zklidnění situace je mírové soužití, nikoli vyhánění z domovů, zabírání území, teror, vznik nelegálních osad, střelba snipery, a další.

Izrael, jak o tom vypovídají výsledky syrského osvobozovacího procesu, se účastní podpory teroristických skupin Islámského státu a bez ohledu na mezinárodní právo, kterým dlouhodobě pohrdá, si z okolních států dělá střelnici.

Trumpova nesmyslná politika, která je reálně z Izraele řízena, jen přilévá olej do ohně. Spojené státy jsou stejně jako Izrael viníky destabilizace Blízkého východu a napětí, které si přeje přerůst v další střet, tentokrát s Íránem. Takovou politiku, politiku ustavičné agrese, může hájit jen blázen nebo ten, komu je cokoli skutečně demokratického cizí.“