Jde o učebnicový případ kapitalismu, říká poslanec Grospič k propouštění ve Vítkovických strojírnách

Třídní odbory OS ČMS prostřednictvím svého předsedy vydaly následující prohlášení týkající se masivního propouštění, které doprovází také dlouhodobé nevyplácení mezd ze strany zaměstnavatele.

 standa7  Odborové sdružení Čech, Moravy, Slezska vyjadřuje hlubokou solidaritu a účast více jak 550 dělníkům a ostatním zaměstnancům Vítkovických strojíren, kteří  byli propuštěni ze zaměstnání nebo podali sami výpověď z důvodů nevyplacených mezd a ztratili tak své zaměstnání.

    Věříme, že se zaměstnanci nakonec domůžou alespoň dlužných mezd a daňového vyrovnání.  V případě Vítkovických strojíren OS ČMS vidí tvrdý konkurenční boj mezi firmami Vítkovice Power Engineering (VPE) ze strojírenského holdingu Vítkovice Machinery Group ostravského podnikatele Jana Světlíka.  Na tento boj však doplácí dělníci a ostatní zaměstnanci.

    Je de o učebnicový případ kapitalismu kdy v honbě za soukromovlastnickým ziskem maskovaným důvody udržení konkurenceschopnosti  je obětováno udržení výroby a zájmy zaměstnanců.  Ukazuje se, že ani období relativní konjunktury není žádnou zárukou trvalých jistot základních zaměstnaneckých práv.

   OS ČMS takovýto postup ze strany vedení firmy odsuzuje a stojí na straně zaměstnanců.

V Praze dne 29. března 2018.

Stanislav Grospič

předseda OS ČMS

.

 

Vložte komentář jako první k "Jde o učebnicový případ kapitalismu, říká poslanec Grospič k propouštění ve Vítkovických strojírnách"

Zanechte komentář