Jihomoravský komunista Zachariaš: Jediná budoucnost je hodit kapitalismus přes palubu!

28 let od převratu a od návratu naší země směrem dozadu ke kapitalismu nemá smysl předčítat dlouhý seznam zdevastovaných podniků a divit se devastaci sociální a morální. Někdo platí daň za naivitu, někdo za zradu nebo cizí nenažranost, všichni ale musíme cítit, že jsme se dostali tam, kam nikdo poctivý nechce. Demokracie v pojetí vlády lidu neexistuje. Rozhodují loutky oligarchie, oligarchie sama nebo kolaboranti s všemocným démonem Spojených států či spolkem korporací EU. Česko není těch 10 milionů, ale Babiš, Kellner, Bakala nebo Nejedlý. Kapitalismus ukradl budoucnost nejen mladé generaci, ale celému národu.
Školy učí negramotnosti a režimním “postojům”. Žebříček hodnot vytlačil stupidní konzumerismus a maloměšťáctví. Cílem je příčka “úspěšnosti” v podobě legalizované kleptomanie. Místo dovednosti stačí uznávat kulty neosobnosti dramatika a disidenta a jeho asociální junty  či mít známého na dobrém místě.  Kulturu zastínil brak. Politický názor byl zaměněn za náboženství slabomyslných a zfašizovaných – antikomunismus. Národní dějiny demytizují morálně invalidní “odborníci”, boří se pomníky hrdinům boje proti fašismu a vzdává se hold kolaborantům minulosti, zatímco ti dnešní nás kormidlují do osidel Bruselu, Washingtonu a samozřejmě Tel Avivu. Kdysi jsme byli na straně humanity a pokroku, dnes  Česko asistuje u agresí v roli servilního satelitu.
Domácí stříbro v podobě vyspělého průmyslu, zdravotnictví a školství bylo vyměněno za pozlátko a cetky a gigantické výkony naší kultury nahradil mor amerikanizace, kult zvrhlosti, lži a násilí. Nemůžeme kritizovat jednu stranu, jednoho ministra, jednu vládu.Musíme odvrhnout kapitalismus jako celek. A to i s jeho zdegenerovanou pseudokulturou.
Nemá smysl rozebírat neduhy jednotlivých vlád. Korupce je pojítkem tohoto systému, antisociálnost a společenské disproporce jeho charakteristikou. Za 28 let se nevyřešil jediný sociální problém, naopak mnoho jich přibylo. Volání po zmírnění dopadů tržního systému a kapitalismu obecně jsou nesmyslné. Kapitalismus se nedá zmírnit. Stejně tak nemůže vést dialog vykořisťovaný s vykořisťovatelem, podobně jako oligarchy nemůžeme dělit na hodné a zlé. Jestli má nějaká politika smysl, tak ta, která zamění kapitalistické barbarství a všudypřítomný úpadek za socialismus, který je synonymem důstojnosti a pokroku. Je načase hodit přes palubu monopoly, oligarchy, domácí kariéristy a šmelináře nebo pohunky a vrátit českého pracujícího ke kormidlu!