USA vyslaly jaderné síly do Koreje. KLDR odpovídá: „Jste žumpa všeho zla. Nezvednete se z popela“

Nejvyšší velení Korejské lidové armády vydalo 23. února toto zásadní prohlášení.

„Američtí imperialisté a jihokorejské loutkové síly se marně namáhají po tom, co je socialistická Korea zaskočila úspěšným testem vodíkové pumy a vypuštěním satelitu Kwangmyongsong-4.

V prohlášení Korejská lidová armáda nově zavedené sankce označuje jako „hysterickou frašku (…) která nemůže zlomit vůli KLDR. USA a jihokorejské loutkové síly se nyní uchýlily k poslednímu hazardu.“

Podle Korejské armády jde o kroky směřující k destrukci severokorejského společenského systému a nejvyššího velení KLDR.

„Síly americké imperialistické agrese – jaderná ponorka North Carolina vstoupila do portu Pusan; F-22A, neviditelný bombardér, byl nasazen na leteckou základnu Osan a vojáci speciálních jednotek imperialistického agresora USA pomalu vstupují do jižní Koreje, aby se zapojili do akce.

První speciální válečný sbor USA, 75. komando, speciální komando amerického námořnictva, 720. pluk pro taktické operace amerického letectva, speciální jednotky Seal a další jednotky pro zvláštní operace, byly již nasazeny do akce. Ve válečném stavu je jejich úkolem zasáhnout hlavní strategické cíle včetně nejvyššího velení, jaderné a strategické raketové základny KLDR.“

Podle vyjádření velení armády KLDR zatím nikdy nenastala taková situace, jako je nyní, kdy jsou USA nasazovány pozemní jednotky, námořnictvo a vzdušené síly v takové kvantitě.

Zpráva uvádí, že má jít o operaci „stětí“ (beheading operation), jeden z klíčových programů nového OPLANu 5015 (Operační plán), zahrnující odstranění strategických raketových sil KLDR na nadcházejících manévrech (Key Resolve, Foal Eagle 16). Má se jednat o preventivní úder, znamenající využití momentu překvapení, k odrazení KLDR v užití jaderných zbraní.

„Závažnost situace je v tom, že se jihokorejské loutkové síly spojily s gangsterem USA, kterému je jedno, že v jaderné válce jižní Korea zabije krajany ze severu.“

„Všichni lidé a pracující KLDR jsou nyní připraveni okamžitě, nemilosrdně a bez sebemenší shovívavosti a trpělivosti, potrestat ty, kteří provokují KLDR a nejvyšší velení.“

Nejvyšší velení KLDR se rozhodlo objasnit principiální stanovisko, odrážející vůli všech lidí, kteří jsou připraveni se tisícinásobně pomstít nepřátelům za stav situace. Ta dosáhla nebezpečné fáze a není možné ji dále přehlížet:

  • Od této chvíle přechází všechny strategické úderné prostředky našich revolučních ozbrojených sil do pohotovosti, aby bylo možné odrazit nepřátelské síly do posledního muže, pokud budou byť i mírné náznaky, že nepřítel provádí tzv. (beheading operation) „stětí“ nebo úder „s vysokou hustotou“
  • Naším primárním cílem je Blue House (sídlo jihokorejské hlavy státu, pozn. red.) – sídlo, kde loutkové reakční vedení spřádá intriky a konfrontace proti krajanům ze severu.
  • Pak Kun-hje, další ze skupiny zrádců, byla již dávno diskvalifikována ze života v této zemi od doby, kdy lehkomyslně představila válečné záměry svého amerického pána, který netouží po ničem jiném, než přinést jadernou katastrofu zemi, neštítícího se ani hanobit společné poklady korejského národa, t.j. jaderný program a úspěchy KLDR, dosažených při výzkumu vesmíru.
  • Skupina zrádců zaplatí velmi vysokou cenu za svou velezradu
  • V případě, že nepřátelé setrvají ve své hloupé vojenské akci a nepřijdou k rozumu navzdory rozhodnému varování KLDR, bude KLDR nucena přejít do druhé fáze operace, aby zcela a úplně eliminovala samotný zdroj.
  • Tichomořské a pevninské základny amerického imperialistického agresora, a základny na americké pevnině jsou druhým cílem.
  • Korejské zásahové operace, na které jsme se připravovali po několik desetiletí, budou posledním bojem proti imperialismu USA, lupičům, kteří zažijí nepředstavitelnou odvetnou válku, jenž zredukuje tuto žumpu všeho zla tak, že se už nikdy na naší planetě nezvedne z popela.
  • KLDR je vybavena prostředky, které jsou schopné zasadit fatální úder USA kdykoliv a na jakémkoliv místě americké pevniny.
  • KLDR nepotřebuje zatajovat své vojenské kapacity. Vynaložila veškeré úsilí na boj s USA trvajícím déle než půl století.
  • USA jsou předurčeny být potrestány a zahynout v plamenech smrtelných úderů KLDR. Zánik USA byl zpečetěn.

Prohlášení dále hovoří o tom že USA a jihokorejské síly buď situaci napraví, nebo bude KLDR nucena reagovat.

originální dokument zde:23.2.2016 – Prohlášení Korejské lidové armády k provokacím USA
redakčně upraveno

Převzato z KFA-ČR