Komunisté podpořili odpor KLDR proti americkému imperialismu

Včera byl v KLDR za přítomnosti nejvyššího státního, stranického a armádního představitele, maršála Kim Čong Una, proveden úspěšný test nového raketového motoru znamenající významný historický mezník a otevření nové etapy boje proti nebezpečí agrese USA.

K tomuto vynikajícímu činu zástupcům této socialistické země uměle rozdělené imperialisty gratuloval i Svaz mladých komunistů SMKČ, který již v minulosti podpořil úsilí země o svobodu, nezávislost a suverenitu lidu proti nátlaku USA.

Tento technický úspěch je dalším krokem k brilantnější obraně nezávislosti své země, socialistické výstavby a společenského systému před fašistickou agresí Spojených států.

V prohlášení komunistů se doslova píše:

„Známe dobře trpělivost KLDR, známe dobře možnosti korejské diplomacie, její snahu o mír a o to, zabránit válce – ale vše obdivujeme s tím, že Korejci nedávají na jednací stůj svobodu svého lidu, že nekupčí s jeho budoucností a nepromrhávají jeho práci. To je obdivuhodné. Pomyslný míč je na straně USA, která svou přítomností otročí vlastenecké cítění korejského lidu na jihu poloostrova a degraduje jeho charakter.

Kdo chce rozsévat válku, ten na příkladech jako KLDR narazí na zeď. Kdo chce skutečně mír, ten nešíří agrese, ale mír brání, o míru jedná.

Jednoznačně podporujeme KLDR, která jako nesehnutá je vzorem všem , kteří ještě trpí pod botou imperialismu.“