Stručně z regionu 2

Historický kompromis: Nová iniciativa ohledně přejmenování náměstí

Redaktoři Prostějovské PRAVDY přišli s novou iniciativnou, která konečně našla řešení patové situace s nedostačujícím jménem prostějovského náměstí a s hledáním jeho vhodného jména. Nejapné a vlezlé pokusy přejmenovat oblíbený plácek jménem nikoho nezajímajícího absurdního dramatika dlouho brzdil veškerý pokrok v této otázce. Komunisté si však po dlouhodobé kritice řekli, že potřebnou podporu dostane pouze návrh, který je papežštější než papež a zároveň akceptuje určitý kompromis. Náměstí tedy v souladu s domluvou se Svazem českých spisovatelů a římsko-katolickou církví ponese jméno Jana Oty Pavla II.


Kupuje Babiš Blumensteinův pozemek na Měsíci?

babis-kupuje-pozemek-na-mesiciWolkerova pohádka O milionáři, který ukradl slunce zřejmě inspirovala podnikatelský záměr Tomáše Blumensteina, který znovu velmi výhodně zakoupil pozemek na Měsíci. Dle nejmenovaného zdroje z hnutí ANO (děkujeme, Františku) o pozemek projevil zájem slovenský oligarcha Andrej Babiš. Podivuhodná spolupráce by se mohla vyplatit. Možná se bude jednat i o jistotu desetinásobku, jak ji náš region zná např. z případu hotelu Čubernice apod. Bude tedy opravdu líp, Tomáši.


S coming outy se v Prostějově roztrhl pytel

Do redakce došla v odpoledních hodinách šokující fotografie radního Jiřího Pospíšila s…. nikým jiným nežli europoslancem Jiřím Pospíšilem. Po obdobně šokující fotografii Jaroslava Faltýnka z předchozího dne nezbývá říct, že se s obdobnými vyjádřeními hrdosti roztrhl doslova pytel. Pospíšil i Faltýnek měnili orientaci již v nedávné minulosti, jeden z ODS do hnutí Pévéčko, druhý z ČSSD do Ľudového hnutie ANO. Jestli se stane Prostějov druhým Amsterdamem, to může potvrdit až jarní květinová výzdoba náměstí. I když se rozhodně není za co stydět, na městský trh s takovýmito zjištěními není radno chodit!


Zkorodovaná socha uvolňuje náměstí

Poněkud ztmavlá socha prezidenta Masaryka z důvodu znepokojení z  koroze a možného bezpečnostního ohrožení kolemjdoucích chodců mění své působiště. Z náměstí se vydává s pomocí občanů – sběratelů kovů – do sběrných surovin. Netrvalo dlouho a v rámci velmi rychlého rozmýšlení nahradí již opotřebovaný pomník  monument zářící novoutou patřící osobnosti nikoho jiného, než populárního korejského vůdce Kim Ir Sena. Prostor náměstí konečně dostane své přirozené centrum, energický politik nastoupí na místo důchodce vzhlížejícího k poště kvůli blížící se platbě důchodu. Kim navždy, přátelé!


SEBEVRAH! Oběsil se na stuze, informuje městská policie

Při náhodné obchůzce byl v Kolářových sadech městskou policií nalezen muž neurčitého věku , který svůj život zakončil oběšením na stuze s nápisem „Havel navždy!“. Městskou policii od pondělka vede pan Miroslav Pišťák.