Lavrov: Boj proti teroristům v jižní Sýrii vrcholí s nejdůležitější prioritou

https://sana.sy/en/wp-content/uploads/2018/05/lavrov-2.jpg

Moskva, ruský ministr zahraničí SANA- Sergej Lavrov prohlásil, že úkol bojovat proti terorismu v jižní Sýrii je stále jednou z nejdůležitějších priorit a poukázal na to, že dohoda o deeskalačních zónách se nevztahuje na boj proti teroristům.

Během středeční tiskové konference v Moskvě Lavrov se svým jordánským protějškem Aymanem Safadiem uvedl, že rozhovory se zabývají potřebou politického řešení krize v Sýrii a zachování její svrchovanosti a jednoty a zbavení se teroristických organizací Daesh (ISIS) , Jabhat a al-Nusra v jižní Sýrii.

Nejvyšší ruský diplomat zdůraznil, že jednostranná donucovací opatření uložená Sýrii by měla být zrušena a vrácení vysídlených Syřanů do jejich země musí být zajištěno.

Lavrov poukázal na to, že teroristické organizace za poslední měsíc zahájily útoky na syrskou armádu a civilisty a proto syrská armáda provedla proti těmto organizacím operace.

Poznamenal, že Washington slíbil, že oddělí „mírnou opozici“ od teroristů, ale nedaří se jim toho dosáhnout, dokud tyto frakce, které Washington považuje za mírné, bojují spolu spolu s al-Nusrou v jižní Sýrii.

Lavrov také vyzval k rozšíření smíření, které zahrnovalo velké množství vesnic a měst v jižní Sýrii, kde je situace dobrá a vysídlení se mohou vrátit do svých domovů. Zdůraznil, že boj proti terorismu bude pokračovat, aby se vytvořily ty nejvhodnější podmínky pro nejrychlejší návrat do svých domovů.

 

Vídeň: Lavrov a Zarif jednali o situaci v Sýrii

Vídeň, SANA – Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov projednal se svým iránským protějškem Mohammadem Javadem Zarifem situaci v Sýrii.

Ruské ministerstvo zahraničí v pátek prohlásilo, že obě strany projednaly společný komplexní akční plán (JCPOA) a vyměnily si názory na některé globální otázky, zejména krizi v Sýrii a přípravu na pátý Kaspický summit.

Lavrov také uspořádal setkání s vysokou představitelkou EU Federicou Mogheriniovou, při kterém diskutovali o situaci v Sýrii, íránském jaderném programu a dění na Ukrajině.

Vložte komentář jako první k "Lavrov: Boj proti teroristům v jižní Sýrii vrcholí s nejdůležitější prioritou"

Zanechte komentář