Milada Sokolová má smůlu

Milada Sokolová má smůlu. Díky neumětelské propagaci svého pseudospolečenského postavení čelí politička prostějovské ODS řadě kritických hlasů, počínaje pohrdáním její kampaně založené na účelové „pomoci trpícím“ po vulgární útoky na oblast soukromého života. Toto PR se prostě nevyvedlo.

Nenápadná Sokolová byla před lety implantována jako „nová krev“ do sebejistě vládnoucí ODS. Politička byla zanedlouho coby radní kritizována ze strany komunistů (neplést s KSČM) pro svou nekompetentnost ve funkci předsedkyně kulturní komise. Na této kritice  trvají v plném rozsahu i nadále, i když už Sokolová na zmíněné židli nesedí.

Zlí jazykové dokonce tvrdí, že naprosto šílená vizualizace židovského hřbitova u Reálného gymnázia pochází právě z dílny této komise. Vizualizace vyvolala řadu negativních emocí, autor se však dosud nepřiznal. Milada Sokolová tvoří zastupitelský klub ODS na prostějovské radnici s Tomášem Blumensteinem, mužem, který záhadně odkoupil stavební parcelu za čtvrtinu tržní ceny. Muž, který by měl správně chodit kanály, je jedním ze symbolů arogance moci. Spravedlnost v této kauze však na něj, podobně jako na většinu exponentů ODS, nedosáhla.

Sokolová se po debaklu ODS snaží stylizovat do role charitativní pracovnice s údajným sociálním cítěním. To její strana projevila nejlépe za devastace republiky od roku 1990. Rozkrádání národního majetku, privatizace, nepotismus a arogance moci se stala synonymem značky ODS pro většinu obyvatel. Je jasné, že po konci této strany končí i politická kariéra zastupitelky.

Kauza Ivan

Tonoucí se však stébla chytá a za pomoci krajně servilní nominace byla zvolena v pofiderní anketě Žena regionu. Toho využil maloměstký bulvár k oslavě, která však zhořkla po komentáři jakéhosi Ivana. Psali jsme ZDE. Domino se začalo řítit během několika málo hodin. Nejdříve byla smazána diskuze k ocenění Milady Sokolové, teď je nedostupný i článek. Věříme, že má politička z ODS řadu servilních obdivovatelů, neschopnost unést kritiku je zarážející. Avšak třeba je to vše jen náhoda a mýlíme se.

Naším cílem není zkoumat sexuální orientaci Pospíšilova (máme na mysli homosexuálního europoslance) asistenta Petra Sokola nebo údajné zálety Milady Sokolové. Buď se jedná o výmysly, nebo o soukromé záležitosti, přinejmenším nemorální. Pokud se však politik hájí smyšlenými komentátory s antikomunistickou rétorikou, posléze smazáním diskuze a následně i článku, pak je to ukázka ubohosti. Ze špatného svědomí se nevyzpovídá ani kněz. Vykřičená minulost se nedá přetřít pokryteckou pseudocharitou.

Íčko

Je veřejným tajemstvím, že nástup manželů Sokolových do prostějovské ODS má souvztažnost s nechvalně známou postavou bývalého ministra vnitra Ivana Langera. Ovládnutí místní ODS Langerovými lidmi znamenalo rozkol a odchod většiny veřejně známých členů a dnes je tato organizace již ve stavu klinické smrti. Zřejmě proto vychází tolik oslavných článků o Miladě Sokolové a jejím choti v místní žurnalistické žumpě. Negativním komentářům to však nezabránilo.

Byly časy, kdy byly kritické zprávy nepřípustné. Byly časy, kdy se média plnila jako septik oslavou nul s vykřičenou minulostí a kořenila své lži antikomunismem. Od května 2015 se situace změnila s novým webem Prostějovská PRAVDA.