Módní STB: Zaměřeno na region!

Zatímco léta první světové války jsou poznačena Leninovou elegancí a jeho vzornými kravatami, kterými oslňoval i curyšské dadaisty či v letním světlém obleku udivil Maxima Gorkého na Capri, následující období svědčilo spíše uniformám.

stalin

Podívejte jaký slušivý oblek nosil pan Stalin v roce 1945. Elegantní střih, jemný materiál, ke kterému dokonale padly stylově střižené kalhoty.

 

 

 

 

Josip-Broz-Tito-11Pozadu není ani pan Tito, pyšnící se širokým elegantním kloboučkem, doplňujícím slušivý a padnoucí oblek.

 

 

 

 

 

 

V přehlídce můžeme pokračovat: Gottwald, Bierut a mladší Husák. Poslední byl přímo modelem prostějovské značky OP.

gottwald

Aktuální situace však eleganci nepřeje: Srovnejte s buranským stylem Ludvíka Šuldy. Elegance a styl třídního boje, krásy únorových dní a poetické víkendy při rozorávání mezí jsou ty tam. Kdyby sahal těmto dvěma velikánům alespoň po kotníky, spatřil by stylově navržené a moderní polobotky. Výsledný dojem asocialismu s nelidskou tváří nezlepší ani nevhodná velikost obleku, který na jmenovaném visí jak Horáková na Pankráci. Šulda marxužel nevybočil z řady buranů, nepadnoucí sako nahodil na propocenou košili, zatímco na nohy natáhl nevkusné rifle. Jakýsi nástřel moderního manažera, snad vhodný pro počátek milénia. Prostě moderní levice, která kravatu neviděla ani z Čunínské střely. Bez puků není třídního boje!

Gottwald v žaketu se musí obracet v hrobě!