Na stát kašlal, šlo mu jen o restituce. Komunista se v ČT ostře obul do Vlka!

Miloslav Vlk už neuškodí, ale zasmradí. Rozkládající se kardinál si neupřel poslední provokaci a zneužil vlastního úmrtí v antikomunistickém televizním pořadu. Ani mouchy nad církevním hodnostářem však nezabránily komunistovi Stanislavu Grospičovi, aby odpálkoval lži a výmysly, které začaly věnčit katolíkovu mršinu.

I přes velmi vybraný slovník bylo jasně vidět, co si Grospič myslí o člověku, lidské zrůdě, která stála u loupeže století – církevních restitucí. Nechuť politika se vyjadřovat ke trosce, jejímž snem bylo vidět bolševiky na špagátě, byla prolomena a Grospič upřímně, i když s diplomatickým taktem, řekl v živém televizním vysílání před přizdisráči všech odstínů krutou pravdu:

„Hodnotím zesnulého arcibiskupa jako kontroverzní osobu.“

„Církevní restituce jsou nehorázným darem, který udělala vláda premiéra Petra Nečase.“

„Nepopírám, že pro katolickou církev toho udělal mnoho, že v rámci katolické církve znamenal i výraznou osobnost, na druhou stranu bych ale polemizoval s tím, že udělal hodně pro český stát. Spíš si myslím, že udělal hodně pro katolickou církev. Katolická církev mu má být za co vděčná, zejména v oblasti církevních restitucí.“

My jen dodáváme, že tento teopodnikatel a neúspěšný myč oken se nedokázal prosadit ve svobodné socialistické společnosti.

Vlk byl prostě lenoch, závidějící úspěšným. Skončil jako myč oken a své životní prohry sváděl na socialistický systém. Komunisty nenáviděl pro jejich úspěchy, poctivost a heterosexuální osobní život.

Na závěr ještě jeden fakt: Miloslav Vlk se nikdy ani slovem nedistancoval od zneužívání dětí katolickými kněžími ani od jejich utajovaných stejnopohlavních styků.