„Národe oslavuj, zemřel nepřítel lidu“ Takto vypadala antihavlovská kampaň SMKČ před pěti lety

Občanské sdružení (SMKČ) před pěti lety reagovalo na exitus dnes již nestárnoucího dramatika a disidenta, Václava Havla, a vypustilo do světa roztomilou kampaň, ve které vybízelo občany k radosti a oslavám. Událost nezůstala bez odezvy, a krom mediální štvanice si mladí komunisté vysloužili na svoji adresu i útoky politiků.

„Emanuel Moravec je mrtev, Havel odešel… Národe oslavuj!“

SMKČ na svém webu www.komsomol.cz tehdy uveřejnil sérii propagačních materiálů, které (na rozdíl od zmíněného exprezidenta) nenechaly nikoho chladným.

no2

Moravec je mrtev…

Ne Václav, ale „Emanuel Moravec je mrtev, Havel odešel…“, zněl tenkrát libozvučně rudý plakát. Havla mladí komunisté tehdy označili za „sluhu USA, NATO, sudetských Němců a Izraele“. Současně od nich získal i titul „zrádce českého lidu“.

Už je to tady!

Heslo z roku 1989 „už je to tady!“ nemělo nikdy tak dobré využití jak 18. prosince, a SMKČ jej vtipně a lišácky zasadil na plakát, který nesmí chybět v žádné slušné a poctivé rodině.

POZNÁMKA: Panu prezidentovi se redakce Prostějovské PRAVDY pokoušela několikrát dovolat. Marně. Je možné, že signál nepronikne pod úroveň terénu.

Líbil se Vám článek? Navštivte nás na Facebooku!

Doporučujeme také:

kreslene_svicka_sml

Tři urny do skla – obrázky Ladislava Spáčila