Pouhé dvě balistické rakety a vy se bojíte? KLDR se bez obalu pustila do USA!

Eskalace napětí na Korejském poloostrově, vyhrožování Korejcům preventivním úderem USA a mezinárodní sankce? Nic nezabrání KLDR, aby si z USA udělaly doslova hadr! Tak to dopadá, když se severoamerickému impériu šlápne na kuří oko a obr na hliněných nohou pak stojí s otevřenou hubou, do které mu míří zbrusu nové korejské rakety. V tomto kontextu vydala 7. srpna korejská vláda prohlášení, reagující na zděšení nepřátelských sil z růstu jaderné kapacity KLDR.  Nepřátelé podle KLDR zavedli tvrdé sankce, zvýšili tlak a stupňují provokace jen proto, že mají z KLDR obavy.

 

V prohlášení se píše:

„6. srpna USA protlačily návrh sankcí 2371 na půdě OSN k tomu, aby úplně zablokovaly hospodářský rozvoj Korejské lidově-demokratické republiky, tedy životní úroveň Korejců, pod záminkou „ohrožení mezinárodního míru a bezpečnosti“.

Podle korejské strany je tato rezoluce „ďábelským pokusem USA a jejich spojenců o izolaci země“. Korejci vnímají tento akt nejen jako porušování suverenity KLDR, ale jako hozenou rukavici a otevřenou výzvu.

Americký komentátor: USA nejde o jaderné zbraně, chtějí amerikanizovat KLDR

Přístup KLDR k nejsilnějším jaderným silám je přitom spravedlivým a legitimním sebeobranným opatřením s cílem chránit suverenitu země a právo národa na existenci.

„Svévolné činy USA, které vůči nám zavádějí extrémně nepřátelskou politiku, představují jadernou hrozbu pro KLDR déle než půl století. Úspěšný test korejské mezikontinentální balistické rakety byl striktním varováním USA, které je odpovědí na nebezpečné vojenské provokace opovrženíhodné kampaně k zavedení sankcí. Tyto sankce jsou odporné více než kdy jindy. Mají zablokovat dokonce i běžné obchodní aktivity, standardní ekonomickou výměnu. Vše se záměrem vymazání ideologie, systému KLDR a vyhlazení populace obyvatelstva.

Svět odsuzuje USA za Sýrii: „Útok nebude tolerován, zvýšíme vojenské kapacity“, přidala se KLDR!

Korejský ostrov je na pokraji války a USA místo toho, aby přijaly existenci KLDR a naučily se koexistovat, jsou zděšené a zoufalé. Nemluvě o rozmístění masivního vojenského materiálu na poloostrově a velkohubých poznámkách o „vojenském řešení“.

KLDR varuje svět: Pokud budete slabí a nespojíte se, imperialisté vás zotročí!

„Američané tvrdí, že jsou „supervelmocí světa“ a přitom je korejští sousedé, daleko menší než oni, dokážou vyděsit k smrti pouhými dvěma testy mezikontinentálních střel. KLDR jasně prohlašuje, že sledování toho, jak USA zuří, jen zvyšuje vůli Korejců a víru ve vlast“.

KLDR zůstává konzistentní ve stanovisku, které předesílala i v minulých prohlášeních:

„Cesta, kterou jsme si zvolili, je jediný způsob, jak přežít. Vzhledem k tomu, že USA zahájily provokaci vůči KLDR v plném rozsahu, nic už nemůže změnit vůli a odhodlání lidu a armády reagovat přijetím odvetných opatření, která KLDR pomohou vyrovnat  se se vzniklou situací a dalšími nepřátelskými silami.“

  • KLDR odmítá a ostře odsuzuje protikorejské sankce OSN. Ty chápe jako porušení suverenity země.
  • KLDR přijímá opatření k posílení sebeobranného jaderného zastrašování, aby vyvrátila politiku extrémního nepřátelství a jaderné hrozby světového gangstera USA, který nezávislé země buď přiměje, aby se staly koloniemi, nebo se stanou oběťmi agrese.
  • Dokud neustane americká nepřátelská politika a jaderná hrozba bude nadále pokračovat, KLDR nikdy nedovolí, aby bylo o jejím jaderném programu rozhodováno u jednacího stolu.

„Absurdní chování USA, které se uchyluje k anachronickým sankcím a nátlaku, místo ocenění jejího strategického postavení a věnování náležité pozornosti opakovaným varováním ze strany KLDR, povede pouze k urychlení vlastního vyhynutí USA“.

  • Protože gangster USA zůstává nezměněn a provokuje, KLDR bude nadále zvyšovat sílu spravedlnosti tak, aby vymohla příčinu války a agrese a nikdy se neodvrátí od tohoto zápasu až do konce.
  • KLDR přiměje USA k tomu, aby draze zaplatily za všechny zločiny, kterých se dopustily proti státu a lidem naší země.

Korejské prohlášení končí:

„USA kdysi vedly válku, která KLDR uvrhla do moře krve a ohně. USA se smutně mýlí, pokud považuje svoji pevninu za bezpečné útočiště. To, že jsou na druhé straně oceánu, nic neznamená“.

„Pokud USA budou jednat neuváženě a setrvají v bezohledných pokusech o potlačení KLDR, nebudeme váhat s použitím konečných prostředků.“

(Red. upraveno)

 

USA vyslaly jaderné síly do Koreje. KLDR odpovídá: „Jste žumpa všeho zla. Nezvednete se z popela“
Hladomor v KLDR? Fotografie dokazují opak!
Spojené státy chtějí třetí světovou válku? V KLDR možná narazí
Všechno je jinak! Pohádkami o KLDR vám režim 25 let vymýval mozky! Nové fotogragfie!