Prezident Al – Assad: Některé západní vlády pokračují v podpoře teroristických organizací v Sýrii

http://sana.sy/en/wp-content/uploads/2017/09/1-17.jpg

http://sana.sy/en/wp-content/uploads/2017/09/1-17.jpg

Damašek, SANA – Prezident Bashar al-Assad v neděli přijal italskou parlamentní delegaci pod vedením člena senátu, senátora Mario Romaniho.

Rozhovory během schůzky se zabývaly posledním vývojem v Sýrii v souvislosti s teroristickou válkou vedenou proti zemi a zkušeností z první ruky o tom, jaká je situace, kterou italská delegace během svých návštěv v řadě oblastí v Sýrii viděla v protikladu s negativním a zavádějícím obrazem produkovaným západními médii v průběhu války.

Prezident al-Assad zdůraznil, že některé západní vlády stále podporují teroristické organizace v Sýrii buď přímo, nebo nepřímo, a to navzdory skutečnosti, že tyto vlády začaly trpět kvůli tomu, že tento terorismus utlačuje a ohrožuje jejich vlastní lid.

Návštěvy evropských delegací v Sýrii s cílem seznámení se s faktickými skutečnostmi na místě, by mohly hrát významnou roli při zvyšování znamení změny západního veřejného mínění vůči tomu, co se děje v Sýrii poté, co si uvědomilo lži západních masmédia, která slouží politikám vlád, ale nikoliv zájmům národů, uvedl prezident Al-Assad.

Dodal, že to také může pomoci při úsilí o zrušení ekonomických sankcí, které zvyšují utrpení Syřanů a negativně ovlivňují jejich živobytí.

Členové italské delegace vyjádřili solidaritu se syrským lidem v jeho válce proti terorismu, která je podporována západními a regionálními státy, což naznačuje, že terorismus, který útočil na Sýrii řadu let, začal ovlivňovat řadu evropských zemí a představuje skutečnou hrozbu pro jejich bezpečnost, a pro bezpečnost a budoucnost jejich občanů.

Členové delegace potvrdili, že vynaloží úsilí na to, aby se snažili předat skutečnosti o tom, co se děje v Sýrii ve svých zemích a ve všech ostatních evropských zemích, kromě toho, že se budou snažit odstranit nespravedlivé sankce proti syrského lidu.

http://sana.sy/en/wp-content/uploads/2017/09/Waild-al-Moallem-Italian-Parlimantary-delegation-Senator-Mario-Romani.jpg

Již dříve se místopředseda vlády a ministr zahraničí Walid al-Moallem setkal s italskou parlamentní delegací, kde zdůraznil, že Sýrie bude pokračovat v boji proti terorismu, dokud nebude jeho území vyčištěno, a dodal, že Sýrie podporuje veškeré úsilí o nalezení politické dohody v krizi prostřednictvím dialogu mezi samotnými Syřany bez vnějšího zásahu, jakož i podporou procesu národního usmíření.