Proběhl sněm ANO: Kdo se umístil z prostějovských delegátů?

V nedávných dnech se konal již IV. sjezd hnutí slovenského oligarchy a lidumila Babiše. Úspěšné hnutí oscilující mezi špatně nadabovaným populismem a ultradiletantsvím je možným favoritem v nastupujících volbách do poslanecké sněmovny. Zatímco Košta zůstal před branami a nikdo mu na jeho dotazy neodpověděl, Paříž Hané reprezentovalo na sjezdu hned několik delegátů. Není zas tak velké překvapení, že právě tito distinguovaní a lehce oportunní jedinci se umístili v personálním klání na čelních pozicích.

Bez diskuzí byla podpora stávajícího vůdce hnutí Andreje Babiše. „Král je zvolený, že když je potřeba něco vyřizovat, tak to vyřídí. Mezi Romy bývá takové zasedání jako soud a když se některý něčím proviní, tak se pokutuje. A král je samozřejmě u toho,“ řekl Horváth

I prostějovský okres zažil náhlé změny, kterým ale dokázal čelit. Po nenadálém úmrtí pana Horváthka zacelila kádrovou ztrátu rodina Demeterova. Mezi nejsilnějšími lídry se umístil dvaapadesátiletý podnikatel Robert Beneš, který chce například vytvořit novou romskou vládu.

„Já si k sobě ještě vezmu tři, čtyři lidi, o kterých vím, že jsou schopní, aby mi vypomáhali a mohli vykonávat to dobro mezi Romama,“ řekl Beneš.

Dezider Lakatoš pro změnu vítězně kandidoval na předsedu kontrolní komise. Sám uvedl, že si nepřeje žádné revoluce a kontrolou bude spíše šetřit.

Prostějov se má čím pochlubit. Charita nejen ošatila neoděné, ale i vybrala nové kádry, což může závidět většina klasických stran.