Prohlášení k agresi jihokorejské armády proti lodi z KLDR

Odsuzujeme provokaci jižní Koreje, tohoto amerického protektorátu, jejíž armáda zaútočila na severokorejskou loď v hraničním pásmu. Tato provokace je jednou z mnoha ukázek agresivní politiky fašisoidní vlády jižní Koreje, která jedná podle instrukcí a přání okupačního režimu USA a podle svých lysinmannovských tradic.

Den po dni jsou – navzdory mínění pokrokově a demokraticky smýšlejících občanů z jižní části poloostrova- pošlapávány mírové návrhy přicházející z KLDR, je vyhrocována propagandistická válka a vojenskými provokacemi se rok co rok dostává situace v Koreji na bod varu, neuvěřitelně blízko konfliktu opakujícím imperialistické běsnění v letech 1950-53.

Tento akt agrese je dalším z dokladů maření všech iniciativ v zájmu míru, přátelství a spolupráce, jak si je představoval vůdce korejského lidu Kim Ir Sen a jak je se svým jihokorejským protějškem začal postupně realizovat generalissimus Kim Čong Il.

Bohužel neustálé vměšování USA do jižní části poloostrova dosadilo do sedla ultrapravicové exponenty své imperialistické politiky, kteří celou dosavadní spolupráci zahodili ve prospěch agresivních aktivit svých chlebodárců z USA. Budeme kritizovat každý takový akt a odporovat každé takové politice, která má vést k opětovnému válečnému požáru v Koreji i ve světě.

Protestujeme v duchu proletářského internacionalismu, v duchu našeho komunistického a antiimperialistického smýšlení.

Ať žije korejský lid po 70 let vedený KSP!

Smrt fašismu a imperialismu, svobodu a mír národům!