Ruské ministerstvo obrany: Jakékoli ostřelování z oblastí kontrolovaných SDF bude eliminováno

http://sana.sy/en/wp-content/uploads/2016/10/russian-defense.jpg

Moskva, SANA – Ruské ministerstvo obrany potvrdilo, že “Syrské demokratické síly” (SDF) podporované USA vstupují do oblastí okolí města Deir Ezzor, kde jsou teroristé z ISIS, bez boje, což potvrzuje úzkou vazbu mezi Washingtonem a teroristickou organizací ISIS po tom, co nedávno pomohli při evakuaci vůdců ISIS z mnoha oblastí provincie.

Mluvčí ministerstva obrany Igor Konashenkov ve čtvrtek uvedl, že ruské monitorovací a průzkumné prostředky nezaznamenaly během týdne žádné střety mezi skupinami ISIS a SDF, a zástupci SDF vstoupily do mnoha oblastí s přítomností ISIS.

Konashenkov uvedl, že vojáci z ruských speciálních operačních sil a jednotky Syrské arabské armády v současné době společně pracují na zničení teroristů z ISIS a dodává, že Rusko varovalo zástupce amerického velitelství v Kataru, že „všechny pokusy o ostřelování z oblastí, kde sídlí militanti SDF budou okamžitě eliminovány. “

„Syrské vládní jednotky byly dvakrát ostřelovány z oblastí na západním břehu Eufratu, které ovládaly “Syrské demokratické síly” a americká armáda,“ řekl Konashenkov.