Růže mají trny – Masakr v Oděse – české titulky

Obrazový dokument, zachycující autentickými záběry dění na Ukrajině. Přibližuje nám gradující nacionalismus v jeho nejprimitivnější formě. Jsou zde obsaženy též rozhovory s účastníky masakru v Oděse.

V Oděse byli 2.5.2014 v domě odborů zabarikádovaní lidé upáleni západem placenými aktivisty, kteří masakrovali ty, kteří se pokoušeli o útěk z budovy.

Primitivní nacionalismus přerostl v barbarství, které je průvodním jevem zahnívajícího kapitalismu.
Jedná se o důkaz toho, že absence nebo oslabení komunistického hnutí nutně a automaticky vede k ultrareakčnímu kapitalismu – fašismu. Režimu velkokapitalistů, oligarchů, kteří se v obavách o svoje majetky uchylují k násilnému a viditelnému udržení svého třídního panství.

Ze strachu z možné revoluce, která by vedla k jejich vyvlastnění, neváhají pomocí peněz a korupce použít těch nejohavnějších metod. Rozdmýchávají primitivní a nic neřešící nacionalismus, jenž odvádí zraky populace od skutečného jádra všech problémů – diktatury bohatých kapitalistů – soukromého vlastnictví výrobních prostředků.

Nezapomeňte si zapnout titulky, případně změnit jejich barvu a zvýraznit jejich pozadí, protože dokument obsahuje vložené anglické titulky, které by se mohly překrývat.