Solidarita s Venezuelou: Konalo se setkání se zástupci přátel Kuby

V Praze se konalo setkání zástupce Kulturního centra Velvyslanectví Bolívarovské republiky Venezuela s reprezentanty Společnosti česko-kubánského přátelství. Obsahem tohoto střetnutí bylo posílení kulturní spoluopráce a konzultace činnosti a postojů Svazu přátelství týkající se Mezinárodního dne solidarity s Venezuelou. Svaz česko-kubánského přátelství dal v minulosti mnohokrát prostor objektivním informacím o dění ve Venezuele s důrazem na emancipační proces a pérojekt Bolívarovské revoluce.
Připomenuta byla i tradiční spolupráce mezi Kubou a Venezuelou a pomoc Kuby v řešení otázky zdravotnictví i podpora této socialistické země proti atakům reakčních vlád v Organizaci amerických států. Kuba  i přes normalizaci vztahů se Spojenými státy jasně vyjádřila podporu venezuelské vládě v čele s prezidentem Madurem s přesvědčením, že ani pučistické snahy oligarchie nemohou zlomit vládu lidové moci.
Závazkem tohoto setkání je i propagace a šíření publikace Objetí gigantů, mapující přátelství dvou revolučních vůdců bratrských zemí, nejvyššího velitele Kubánské revoluce Fidela Castra Ruz a historického vůdce Bolívarovské revoluce Huga Cháveze Fríase.