Svět odsuzuje USA za Sýrii: „Útok nebude tolerován, zvýšíme vojenské kapacity“, přidala se KLDR!

Trumpova administrativa 7. dubna spustila masivní raketový útok na leteckou základnu syrských vládních vojsk pod záminkou, že byli zabiti civilisté za použití chemických zbraní. Tisková agentura KLDR přinesla včera prohlášení mluvčího ministerstva zahraničí, ve kterém je útok USA na suverénní stát odsouzen a „nebude tolerován“.

Pár slov redakce

Korejská prohlášení patří mezi to nejlepší, a navíc je nikde jinde nenajdete v plném znění! Jsou známá svým jasným, ostrým  a nekompromisním obsahem, který by naši politici, tedy spíše servilní politické loutky nejrůznějších zájmových skupin z řad domácí i zahraniční oligarchie, nebyly schopny nikdy vyslovit. Proti KLDR je již více jak půl století nasazena jednostranná propaganda, štvavé mediální výpady, ale o tom podstatném se nehovoří. Na KLDR je uvaleno tvrdé obchodní embargo – bezdůvodně. KLDR ani nesvrhla na nikoho atomovou bombu, ani nezlikvidovala střední východ, dokonce ani nefinancovala teroristy. Přesto je dehonestována a špiněna zaplacenými mediálními prostitutkami. Není se čemu divit – nikomu neustoupila a před nikým se nesklonila. Sýrie a KLDR spolu s Íránem patří mezi nejvýraznější nezávislé tzv. „antiimperialistické státy“. Země mají dlouhodobě přátelské vztahy nejen ve sféře politicko-ekonomické. KLDR má ale také velice kladný vztah k lidem zemí bývalého Československa, a přestože majetkový převrat vše narušil, Korejci nezanevřeli. Redakce Prostějovské PRAVDY dlouhodobě podporuje stanovisko, že KLDR není nepřítel ČR. Naopak, lidé KLDR si zaslouží obdiv a úctu za to, že nepoklonkují Západu a hodlají bránit suverenitu své země za každou cenu.

 

PROHLÁŠENÍ MLUVČÍHO MINISTERSTVA ZAHRANIČNÍCH VĚCÍ KLDR:

„Nedávný vojenský útok Spojených států na Sýrii světu jasně ukázal, kdo je narušitel a kdo je ničitel míru.

Americké údery se týkají pouze těch zemí, které nemají atomové zbraně. Hrají na přesilovku, a to stejné se týká i Trumpovy administrativy.

Z některých stran je hlasitě slyšet, že nedávný útok USA na syrské letiště je „varováním“ pro KLDR. My se ale nebojíme.

To, co se stalo v Sýrii je hořkým důkazem toho, že by si nikdo neměl dělat iluze o imperialistech. Bránit se je možné pouze tehdy, pakliže máte sílu.

Naše obrovské vojenské prostředky a jaderná síla slouží jako vzácný meč spravedlnosti proti nestoudným a panovačným praktikám USA k tomu, abychom bránili suverenitu naší země a právo národa na existenci.

Realita dnes dokazuje, že jakékoliv agresi by se mělo čelit pouze silou. KLDR si vybrala jedinou volbu, a tou bude výrazné zvýšení jaderné síly.

KLDR v každém případě zvýší své vojenské kapacity a schopnosti sebeobrany. KLDR se před bezohlednou válečnickou politikou USA bude bránit svojí vlastní silou.“

DOPORUČUJEME:

Sýrie ostře odsoudila agresi USA: Jde vám o ovládnutí světa!

Má Sobotka hovna v rovnátkách? Extrémistické politické loutky schvalují vraždy v Sýrii!

Spojené státy chtějí třetí světovou válku? V KLDR možná narazí

Necenzurované: Syřané o Kim Čong Ilovi!

Líbil se Vám článek? Navštivte nás na Facebooku!

 

KCNA