Světová odborová federace vyjadřuje třídní solidaritu a podporu řidičům autobusů v České Lípě!

Atény, Řecko, 20. října 2015

Světová odborová federace (WFTU), zastupující 92 milionů dělníků ve 126 zemích, vyjadřuje solidaritu řidičům autobusů v České republice v jejich právoplatných, spravedlivých požadavcích na lepší mzdy.

Vyjadřujeme solidaritu a plnou podporu odborové organizaci OSČMS v městské autobusové dopravě v České Lípě i všem dalším odborovým organizacím, pracujícím v podniku autobusové dopravy.

Vyjadřujeme také podporu všem řidičům a jejich odborovým organizacím, pracujícím pro jiné dopravce v České republice.

SOF požaduje od vlády České republiky a od podniku autobusové dopravy, aby zvýšily platy řidičů autobusů, jež jsou dokonce stále pod úrovní minimální mzdy.

Mzda řidičů autobusů by měla být důstojná, a ne být prvotně založená na přesčasové práci a/nebo na možných příplatcích. Řidiči, ve skutečnosti pracující jako městská veřejná doprava, by měli být (samozřejmě jako všichni ostatní profesionální řidiči) důstojně ohodnoceni a placeni.

SEKRETARIÁT


Prohlášení Evropského oblastního střediska Světové odborové federace o solidaritě s řidiči autobusů z České Lípy, Česká republika.

Jménem Evropského oblastního střediska SOF vyjadřujeme třídní solidaritu a podporu řidičům autobusů v České Lípě, a také všem dělníkům dopravního sektoru v České republice, a podporujeme jejich požadavky na důstojné mzdy.

Uvalení protidělnických opatření, spolu s útoky na dělnická práva a kolektivní smlouvy, vedlo k ožebračení lidu v Evropě.

V těchto krutých podmínkách, vycházejících z kapitalistické krize, je odpovědí dělnické třídy třídní boj a vyjádření solidarity.

Opět, vyjadřujeme solidaritu   a podporu Odborovému sdružení Čech, Moravy a Slezska a jeho spravedlivým požadavkům.

 

Evropské oblastní středisko SOF
22. října 2015