Sýrie: Osvobozovací proces jde rychle kupředu. České třídní odbory nemlčí ani dnes!

https://sana.sy/en/wp-content/uploads/2018/07/army-2.jpg

Ofenzíva Syrské arabské armády v provincii Dará slaví další úspěch. Legitimní armáda osvobodila z držení teroristů důležitý přechod Nasíb na hranici s Jordánskem. Islamisté ho drželi přes tři roky, uvedla syrská státní agentura SANA. Sýrie má dnes pod kontrolou většinu klíčových měst v oblasti, kterou teroristé ovládali za přispění USA a Izraele několik let. K aktuálním informacím ze syrského osvobozovacího procesu se vyjádřil i člen zahraničního výboru českých třídních odborů OS ČMS Martin Peč. Toho v září minulého roku osobně přijal syrský prezident Dr. Bašár Asad. České třídní odbory OS ČMS veřejně podporují národy světa bojující proti imperialismu, terorismu a fundamentalismu. Peč k událostem posledních dní našemu serveru sdělil:

„Především bych rád pogratuloval k výsledkům dalších úspěšných operací legitimní Syrské arabské armády ve válce za svobodu syrského lidu proti terorismu. Další území je osvobozeno, situace se stabilizuje, přes různé dílčí konflikty zavládl na řadě nových míst mír, osvobozovací proces velmi rychle pokračuje a řada občanů se vrací do svých domovů. To jsou pozitivní zprávy. Odvaha a vůle syrských lidí vítězí nad spiknutím nad agresí. Den po dni se plány západních kapitalistických zemí a sionistů na podmanění a rozparcelování Sýrie rozpadají. To je správně. Sýrie, to je spolu s Koreou jedna z hlavních front lidstva v jeho boji s imperialismem, který terorismus účelově zplodil.“

DÁLE ČTĚTE:

Armáda zničila pozice al-Nusra v Nabe’a al-Sakher

Kunejtra, SANA – V pondělí provedla armádní jednotka přímý útok proti opevněným pozicím teroristů z Jabhat al-Nusry a přidružených teroristických skupin v jihozápadní oblasti u města Kunejtra, což jim způsobilo těžké ztráty osob i vybavení.

Reportér SANA v Kunejtře uvedl, že armádní jednotka provádí přesné bombardování proti pozicím teroristických skupin v obci Nabe’a al-Sakher a okolí města Kunejtra. Útok Syrské arabské armády způsobil zabití mnoha teroristů a zranění ostatních kromě zničení jejich opevněných pozic.

Místní zdroje řekly reportérovi, že v posledních několika dnech, které byly svědky po sobě jdoucích vítězství armády v krajině Daraa a které se připojily k většině vesnic a měst k místnímu usmíření, někteří teroristé, kteří odmítli smíření, utíkají z oblasti Daraa směrem na západ od Kunejtry.

Reportér poznamenal, že hnutí teroristů je pod ochranou izraelského subjektu a v koordinaci s vůdci teroristických organizací v této oblasti.

https://sana.sy/en/wp-content/uploads/2018/07/army-2.jpg

Jednotky armády nasazené v Zaizounu a Tal Shihabu jihozápadně od města Daraa

Daraa, SANA – Jednotky Syrské arabské armády byly v pondělí nasazeny ve vesnici Zaizoun a Tal Shihab v západní oblasti provincie Daraa jako součást úsilí o zajištění měst a vesnic, které se připojily k usmíření.

Vojenský korespondent agentury SANA v Daraa uvedl, že armáda byla nasazena ve vesnici Zaizoun a městě Tal Shihab, které se nacházejí 20 km a 17 km jihozápadně od města Daraa.

Korespondent dodal, že inženýrské jednotky pročišťují oblast a odhalují nebezpečná zařízení, která zůstala po odchodu teroristů.

Korespondent řekl, že vojenské jednotky jsou nasazeny na jihozápadním části u Daraa, aby zajistili oblast, zejména hranice s Jordánskem.

https://sana.sy/en/wp-content/uploads/2018/07/1-208-660x330.jpg

Vložte komentář jako první k "Sýrie: Osvobozovací proces jde rychle kupředu. České třídní odbory nemlčí ani dnes!"

Zanechte komentář