Syrská první dáma operována: Zde je český dopis prezidentu Asadovi!

Fotka uživatele Asma al Assad - Syria's First Lady.

K dnešní zprávě o operaci onkologického nálezu první dámy Syrské arabské republiky Asmy al Asadové se solidárně vyjádřily i české třídní odbory. Člen zahraničního výboru, který se s hlavou státu osobně setkal v září minulého roku v Damašku, napsal jménem odborů OS ČMS dopis prezidentu Bašáru Asadovi v tomto znění:

„Vaše Excelence,

poté, co jsme se dozvěděli zprávu o onkologickém onemocnění a následné operaci Vaší manželky, první dámy Syrské arabské republiky paní Asmy al Asadové, bychom rádi projevili svou účast v této těžké osobní situaci a vyjádřili svůj optimismus ohledně jejího boje s vážnou nemocí.

Paní Asma je symbolem skutečné první dámy coby ženy spjaté s národem, především v tak těžké době, jako je posledních 8 let válečného stavu v boji proti terorismu. Paní Asma projevila své hrdinství, když ani v nejtěžších chvílích , kdy hrozilo dobití Damašku teroristy, neopustila svůj lid, odmítla možnost vycestovat ze země a zůstala i se svými dětmi po boku národa v jeho nejtěžší chvíli. Její osobní účast na životě syrské společnosti, její každodenní kontakt s lidmi, pravidelná setkání se studenty, s raněnými vojáky Syrské arabské armády i s pozůstalými po mučednících války proti terorismu jen potvrdily její pověst milované první dámy, která nestojí nad lidmi ,ale spolu s nimi, jako jedna z nich. Její hrdinství, lidská účast, emancipovanost a modernost jsou vzorem nejen pro syrské ženy a nejen pro ženy arabského světa.

Znovu bychom proto rádi projevili naše upřímné přání jejího brzkého uzdravení!

S bratrskými pozdravy

Martin Peč “

K přání rychlého uzdravení syrské první dámy se připojil i předseda českých třídních odborů OS ČMS, poslanec a předseda Skupiny přátel ČR – Sýrie v PSP ČR JUDr. Stanislav Grospič.

Fotka uživatele Syrian Arab Army.

Fotka uživatele Asma al Assad - Syria's First Lady.

Vložte komentář jako první k "Syrská první dáma operována: Zde je český dopis prezidentu Asadovi!"

Zanechte komentář