Tak to tu ještě nebylo. Do Sobotky se opřeli už i Severokorejci!

Náhodně jsme brouzdali po internetu a našli opravdový skvost, pocházející z té lepší části Koreje.  Článek je sice staršího data, ale jelikož se jedná o perličku, každý jistě rád odpustí. Červencový komentář severokorejské  tiskové agentury KCNA rozebírá setkání Sobotky s japonským premiérem v Tokiu. Během konference se Sobotka nelichotivě vyjádřil o KLDR, kdy prohlásil, že: „severokorejské nukleární a raketové testy vyhrocují situaci a Jižní Korea, Japonsko a další země, se cítí být ohroženy“, přičemž vyzval k „vyvíjení tlaku mezinárodního společenství“ na KLDR.

-To si chlapec dovolil moc! A korejská reakce na sebe nenechala dlouho čekat …

„Pokud je zpráva o jeho poznámkách pravdivá, dokazuje to pouze, že je ignorant situace na Korejském poloostrově, a nebo se tématu záměrně vyhýbá.

Opatření KLDR, přijata k posílení obranyschopnosti, jsou legitimním uplatňováním práva na obranu suverénního státu, který chrání zemi, existenci národa a mír na Korejském poloostrově a v regionu.“

Co způsobuje napětí na Korejském poloostrově?

„Příčinou všeho napětí je americká nepřátelská politika ke KLDR, která po desetiletích jaderného vydírání představuje pro KLDR přímou vojenskou hrozbu.“

Zažili jste si to také!

„Je to historická lekce, kterou Česká republika dostala. Už ví, jaké to je, když se vzdá suverenity a podřídí se tlaku velkých sil, což nemůže způsobit nic jiného, než katastrofu.

Je to podobné, jako když Československo přijalo hanebnou Mnichovskou dohodu pod tlakem Hitlera a Evropských mocností v září 1938, kdy byla země následně okupována fašistickým Německem, a Hitler, hnán ambicemi po světové nadvládě, rozpoutal druhou světovou válku.“

Japonsko v tom jelo s Hitlerem!

„Japonsko je válečným zločincem, který měl, stejně jako fašistické Německo, podíl na druhé světové válce. Japonsko se nikdy za svoje činy, neštěstí, bolest, a utrpení Korejců během koloniální éry, neomluvilo. Nelze se divit, že proti této zemi Korejci cítí hněv.“

Český předseda vlády uráží

„Slova českého premiéra o „vyvíjení tlaku na KLDR, během jeho návštěvy Japonska, je mimořádně špatným činem, který se Korejců dotýká. Ať už jde o projevy neznalosti situace na Korejském poloostrově, nebo předsudků, jeho poznámky ve výsledku povedou pouze k oživení militarismu a ztížení regionální situace.

Pokud mají evropské země, včetně České republiky opravdu zájem řešit problém na Korejském poloostrově, měly by požadovat zastavení nepřátelské politiky směřující proti KLDR, kterou USA, hlavní šéf, sledují pouze eskalaci napětí.“, uzavírá korejský komentář.

PVPRAVDA.CZ:  Korejci si hranice, suverenitu a státní majetky bedlivě střeží. Vliv Bruselu nebo Washingtonu je sci-fi. Imigrační krize nebo OKD? To by se v KLDR nikdy nestalo!