Třídní odboráři a komunisté odsoudili útok Proamerické koalice na bojovníky proti terorismu v Sýrii

21Tímto prohlášením chceme protestovat proti vojenské akci Proamerické vojenské koalice v Sýrii, která si u města Dejr el Ezzor vyžádala řadu obětí na lidských životech lidových bojovníků proti terorismu a měla za úmysl zbrzdit postup legitimní Syrské arabské armády a jejich spojenců v boji proti teroristům DAEŠ (IS) a QASAD. Akce Proamerické koalice způsobují jen utrpení, chaos a rozvrat, americká vojenská přítomnost v důsledku pouze podporuje terorismus. Přítomnost Proamerické koalice na území Sýrie je nelegitimní a pouze zhoršuje situaci, která by bez nezvaných interventů a imperialistických agresorů byla již dávno vyřešena.

Americký imperialismus a jeho spojenci v důsledku terorismus pouze podporují, agrese, terorismus a fundamentalismus jsou jejich zbraní proti všemu nezávislému a progresivnímu. I tato aktuální zkušenost ze Sýrie znamená jediné: Když proti terorismu , tak proti imperialismu. Žádná třetí cesta nebo koketerie se slovíčky či oportunistické ústupky nemají význam a jen zhoršují utrpení bratrských národů. Stojíme i v těchto těžkých chvílích za suverénním syrským lidem při jeho cestě k vítězství!

 

Pryč s imperialismem a terorismem,

za svobodu národů!

 

JUDr. Stanislav Grospič

Předseda Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska, poslanec PSP ČR

 

Martin Peč

Člen Ústředního zastupitelstva OS ČMS, člen zahraniční komise

 

Svaz komunistů (SMKČ)

 

Redakce listu Dialog – otázky a odpovědi

Vložte komentář jako první k "Třídní odboráři a komunisté odsoudili útok Proamerické koalice na bojovníky proti terorismu v Sýrii"

Zanechte komentář