UŽ JE TO TADY! Dámy a pánové, začíná 6. ročník Havlobraní a vybere si opravdu každý!

Je tomu již 6 nekonečných let, co nás opustil velký vůdce, herec, dramatik, přítel STB, cikánů a restituentů, bezdomovců a nezaměstnaných, pan Václav Havel. Odešel takový velikán, kterému se v době neutěšených začátků pravdy a lásky mohl rovnat snad jen pan Zifčák nebo Ivan Jonák. Prostějovská PRAVDA samozřejmě nezapomněla.

Věděli jste, že ...
„Václav Havel byl zpopelněn v dřevěné rakvi se zinkovou vložkou včetně čalounění, čímž nabyl objem popela, který se nevešel do úřední urny,“ vysvětlila iDNES.cz Sabina Tančevová, která byla Havlovou tajemnicí. Od pohřební služby, která kremaci zajišťovala, tak vdova po Václavu Havlovi obdržela tři úřední urny. „Během pietního vystavení rakve Václava Havla a několika rozloučení bylo navíc víko jeho dřevěné rakve poničeno voskem a proto muselo být nahrazeno novým. Zpopelněna pak byla obě,“ dodal Martin Červený ze Správy pražských hřbitovů.“ (zdroj idnes.cz)

PRAHA – Občané se připravují na již tradiční 6. ročník Havlobraní. Bezdomovci, strategicky opilí a dnes slavnostně pomočení a pokálení, obsadí lavičky Václava Havla.

Příznivci evropských hodnot pak zašli ještě dál, a místo nohavic ohrnou i předkožky, samozřejmě řádně měsíc a více nemyté, aby tak každý mohl nasát lákavou atmosféru kdysi tolik skloňovaného Hrádečku.

Romové již stihli vyhlásit stávku, ze které do dalšího Havlobraní nehodlají ustopit. Na Václavském náměstí proběhne pyjetní čtení všech havlových nemocí jako například tyto chuťovky:

  • hemeroidy
  • zápal plic
  • odstranění poloviny pravé plíce
  • oblíbená operace tlustého střeva nebo odstranění podkožní hnisavé výdutě nebudou chybět

Občané se na celou věc dívají spíše ekonomicky. Například paní Irena se vyjádřila, že díky skonu exprezidenta se ušetřilo: „Z ušetřených peněz, které bychom tak vyhodili za neustálé léčení nám obec postavila moderní dětské hřiště, a tady Frantovi pojišťovna proplatila novou zubní náhradu.“ To už se vyplatí!

Instalované rekvizity budí zájem turistů, ale i homosexuálních párů z řad zelených, pirátů nebo bisexuálních sociálních demokratů

Obchodní řetězce naskladnily zajímavý artikl, a to „Hodiny Václava Havla“, samozřejmě i s náhradními bateriemi

Bankovní domy a  finanční instituce školí obyvatelstvo z finanční gramotnosti a vybízejí:

Liberálové a příznivci pana prasidenta mohou sledovat své oblíbené pořady. Jediná nit nezůstane suchá…

Všudypřítomná reklama může vzbudit mírné rozpaky.

V nápravných zařízeních nesmí chybět nejen kaviár či doutníky. S pořádným účesem uděláte mezi trestanci parádu. Kadeřníci nápravných zařízení nejen na Borech nebo Pankráci, ale  napříč celou republikou, slaví Havlobraní po svém:

Kreslíři a umělci z celého světa, (včetně našeho) vyjadřují své emoce

Děti by neměly fetovat, ale hrát si, a tak by to asi mělo být

Nový film s novými tvářemi. Ta podoba je úžasná!

„Aj ja jaj! Někde mi tu zapadly Dopisy Olze!“

Nový zvon by se měl rozeznít v každé domácnosti

Hlavně to zdravíčko a štěstíčko k úmrtinám

Pokračování 5. října!

Kresby: Ladislav Spáčil

 

Vložte komentář jako první k "UŽ JE TO TADY! Dámy a pánové, začíná 6. ročník Havlobraní a vybere si opravdu každý!"

Zanechte komentář