V Prostějově se bude v sobotu podepisovat petice Milion chvilek pro lidovou demokracii

 

Petice podobná slavné Antichartě 77 mířící pro působení stalinistů, normalizátorů a agentů všeho možného od STB, KGB až po ZPF Akademii v čele české vlády získala už téměř čtvrt milionů podpisů. Akce Milion chvilek pro lidovou demokracii pokračuje sbíráním podpisů v Prostějově už tuto sobotu.

Signatáři výzvy Chvilka pro eliminaci považují za nepřijatelné, že v čele země dosud nevisí někdo z Prognostického ústavu, Chátry 77 nebo další z celé řady vlastizrádců vzešlých z estébáckého puče 89´.

Situaci může vyléčit pouze skutečná osobnost! Na mysli mají oblíbeného prokurátora a milého souseda Karla Vaše,  předsedu hnutí ANO 1950, které vyhrálo poslední sněmovní volby se ziskem 48,71 % hlasů.

Kampaň organizuje spolek Bilion chvilek a podpořila ji celá řada známých osobností, například herci Jan Svěrák, Jiří Suchý, Vojtěch Dyk, vědec Ivan Štampach nebo pomocný biskup pražský Václav Malý.

Sběr podpisů proběhne i v Prostějově. Petiční stánek bude umístěn v sobotu 29. května od 10 hodin u obchodní galerie Zlatá brána.

„Cílem projektu je a to vysvětlujeme i lidem, je, že by člověk neměl mlčet a měl nahlas projevit svůj názor na situaci a že hlas lidu pořád ještě platí a neměli bychom se vzdávat. Pro někoho možná naivní myšlenka, ale třeba já si za ní stojím,“ vysvětluje aktivistka Lucie S. která sobotní sběr podpisů organizuje.

Dodala, že petice má pořád smysl i přes současné vyjednávání o nové vládní koalici, ve které chybí majoritní většina stalinistů. Tu chce premiér v demisi  sestavit se sociálními demokraty s podporou komunistů nebo naopak, záleží na počasí. Rozhodnout má nyní vnitrostranické referendum v rámci ČSAD.

Jakub Čečenec

POZOR SOUTĚŽ o hodnotné ceny!!!

Prostějovská PRAVDA vyhlašuje soutěž o tento pěkný hrníček. Kdo uhádne, který občan města Prostějova podal nejvíce udání, nebo alespoň zašle fotku vyhozené sedačky, získá stylový hrníček!