Venezuelský velvyslanec: Stojíme se Sýrií v její válce proti terorismu!

https://sana.sy/en/wp-content/uploads/2018/07/1-11.jpg

Damašek, SANA – Venezuelský velvyslanec v Damašku Imad Saab ve čtvrtek potvrdil, že jeho země pokračuje v podpoře Sýrie v její válce proti terorismu.

„Teroristický útok na Sýrii je velmi podobný zuřivému útoku na svrchovanost Venezuely a její vnitřní bezpečnost,“ řekl Saab během oslavy, která se konala v Damašku na den výročí venezuelské nezávislosti.

Velvyslanec si je jistý, že Sýrie ve válce proti terorismu zvítězí.

https://sana.sy/en/wp-content/uploads/2018/07/2-7.jpg

Náměstek ministra zahraničí Fayssal Mikdad prohlásil, že nepřítel Sýrie a Venezuely je jeden, což je Izrael a jeho poslušný služebník , Spojené státy.

Dodal, že když se Sýrie postaví proti terorismu na obranu lidstva, stojí také na straně lidí z Venezuely v obraně jejich svobody a nezávislosti.

 

Ministerstvo informací oznamuje smrt bývalého ministra informací Omran al-Zoubiho

https://sana.sy/en/wp-content/uploads/2018/07/omran.jpg

Damašek, SANA – Ministerstvo informací uvedlo, že Omran al-Zoubi, místopředseda Národní progresivní fronty a bývalý ministr informací zesnul v pátek po boji s těžkou nemocí.

Narodil se v Damašku v roce 1959 , právního vzdělání dosáhl na Damašské univerzitě. Zesnulý byl právníkem a autorem několika knih, studií a politického, právního a mediálního výzkumu.

V roce 2012 byl jmenován ministrem informací. Později v roce 2016 byl jmenován místopředsedou Národní progresivní fronty. Tento post který zastával až do své smrti.

 

Armáda shromažďuje zbraně a munici, které zanechali teroristé Daesh v okolí al-Bokamal

https://sana.sy/en/wp-content/uploads/2018/07/weapons-ammo-6.jpg

Deir Ezzor, SANA – Jednotky Syrské arabské armády v pondělí nalezly velké množství zbraní a munice, které zanechali teroristé v oblasti al-Bokamal v okolí Deir Ezzor.

Reportér SANA uvedl, že během svých průzkumných operací v městě al-Dwir v okolí města al-Bokamal v jihovýchodním okolí Deir Ezzor objevily vojenské útvary velké množství zbraní a munice, které zanechaly teroristické organizace Daesh (ISIS).

Reportér dodal, že munici zahrnovaly tankové střely do T-72 a T-62, miny, protiletadlovou munici, náboje, rakety a RPG náboje.

 

Irácký velvyslanec diskutuje o posílení dvoustranných vztahů ve všech oblastech

https://sana.sy/en/wp-content/uploads/2018/07/Speaker-Sabbagh-Iraqi-Ambassador.jpg

Damašek, SANA – Mluvčí Lidového shromáždění Hammoudeh Sabbagh potvrdil, že syrské a irácké národy jsou vázány hluboce zakořeněnými a obnovenými vztahy a že vytrvalost obou zemí zmařila západní a sionistické záměry v tomto regionu.

Vyjádření mluvčího zazněla během pondělního jednání s mimořádným a zplnomocněným velvyslancem Iráku v Sýrii Saadem Mohammedem Ridhou.

Velvyslanec dále uvedl, že dohoda o strategické spolupráci mezi Irákem a Sýrií, která má být brzy podepsána, přispěje k podpoře a rozvoji všech aspektů dvoustranných politických, hospodářských, obchodních a bezpečnostních vztahů.

Při znovuotevření hraničních přechodů mezi oběma zeměmi zdůraznil iracký velvyslanec v tiskovém prohlášení po setkání důležitost opětovného otevření těchto přechodů za účelem zvýšení obchodní výměny.

„Otevřeme tyto přechody, zejména Al-Boukamal-al-Qaim,“ dodal.

Poznamenal, že otevření přechodů povede k oživení hospodářské a obchodní výměny v obou zemích a poukázal na přání iráckých obchodníků vstoupit na syrský trh.

V jiném kontextu velvyslanec řekl, že bude možné uzavřít dohodu o parlamentní spolupráci k posílení parlamentních vztahů.

Vložte komentář jako první k "Venezuelský velvyslanec: Stojíme se Sýrií v její válce proti terorismu!"

Zanechte komentář