VIDEO: Izraelci vyhrožují Palestincům a jejich dětem zplynováním!

VIDEO: Izraelská armáda IDF vyhrožuje, že “všechny Palestince včetně dětí a starců zplynuje a Palestince, kterého vytáhli z domu podřežou, jestli nepřestanou házet kamení”

Izraelská armáda včera vtrhla do utečeneckého tábora Aida v Betlémě a začala lidem do oken házet slzný plyn a omračující granáty údajně v reakci na to, že mladí Palestinci házeli kamení na ilegální separační zeď, kterou je jejich komunita obehnána.

Jeden z vojáků během nájezdu protestujícím a všem obyvatelům Aidy vyhrožoval přes zesilovač v arabštině:

“Obyvatelé utečeneckého tábora Aida, toto je izraelská armáda, jestli budete házet kamení, budeme vás plynovat, dokud nezemřete. Děti, mladé, staré, všichny – nikoho z vás neušetříme.”

Během nájezdu vojáci zatkli jednoho z protestujících Qassana Abu Akera (25). Voják dále pokračuje:

“Zatkli jsme jednoho z vás, máme ho tady u sebe. Vytáhli jsme ho z jeho domu, podřežeme ho a zabijeme, a vy se na to budete dívat, jestli nepřestanete házet kamení. Jděte domů, nebo vás zplynujeme. Vaše rodiny, vaše děti, všechny vás zabijeme! Poslechněte mě a raději děte domů”.

Po tomto oznámení kolem sebe armáda začala střílet na všechny strany slzný plyn a ocelové kulky s gumovým pláštěm o průměru 2 cm.

Palebná síla, kterou vojáci použili, byla tak extrémní, že děti ze dvou komunitních center musely být evakuovány z jedné časti utečeneckého tábora Aida do jiné. A nejméně jedno z dětí muselo být odvezeno do nemocnice s respiračními problémy.

PODÍVEJTE SE NA FILM, KVALITNÍHO DOKUMENTARISTY JOHNA PILGERA

FILM: Palestina je stále problém

palestine

Převzato z:

Velvyslanectví státu Palestina
maannews.com

 

pal