Zachariaš vrací úder Drtinové: „Antikomunisté jsou nuly, duševní trosky a morální mrzáci!“

Decentní slovník komunistického kandidáta do sněmovních voleb za jihomoravský region, Filipa Zachariaše, nenechal chladnou režimní moderátorku Drtinovou, která citovala v rozhovoru s předsedou KSČM Filipem úryvek článku, ve kterém velmi obecně nazývá Zachariaš věčné bojovníky proti komunismu, disidentskou veteš a propagandisty neoliberálního režimu něčím, co se dá opsat jako  „nuly, duševní trosky a morální mrzáci.“ Jestli si to o nich lídr vyškovských komunistů myslí doopravdy, či je k těmto exhumovaným velikánům pravice smířlivější, prozradil právě našemu serveru.

Antikomunismus se už dávno přežil. Buď je k smíchu, nebo nikoho nezajímá. Jako stébla se ho chytá tonoucí pravice, občas i populisté se svými nesmyslnými termíny jako „socialistická EU“ a dokonce i sociální demokraté. Antikomunismus a kulty neosobností nevyřeší v Česku nicFilip Zachariáš

„Takový expresivní slovník bych zřejmě nepoužil. I když, upřímně, s obsahem těchto slov jsem nucen souhlasit. Na rozdíl od několika vyčpělých politických existencí jsem upřednostnil zájem lidí mého regionu a republiky nad papouškováním stupidit o blahodárném vlivu privatizací, členství v EU nebo NATO, či vyspělosti naší „demokracie“, které ve skutečnosti loutkovodiče dělají mocnosti spolu s oligarchy“, odpověděl Filip Zachariaš.

Chtěl jste se termínem „kult neosobnosti“ strefit do odkazu dnes už nestárnoucího Václava Havla?

„Ano. Je to přihlouplý kult, který nám má zdůvodnit světlé zítřky kapitalismu, který pan Havel a jeho junta do Československa a Česka přivedl. Vzhledem k totálnímu nezájmu normálních lidí o podobné pseudoosobnosti uzavřu toto téma známou větou: To všechno odnés čas!“, řekl v rozhovoru možný budoucí jihomoravský poslanec.

Co říkáte na argumentaci Drtinové, která obhajovala NATO a církevní restituce?

„Drtinová je režimní demagog! Ta paní je mi nesympatická. Agresivní žena, která asi žije v pražské izolaci a štěká kolem sebe, protože nepochopila okolní svět. Jak často tato moderátorka vyjede z oblasti Václavského náměstí do České republiky? Nebo naše země končí za zadkem koně svatého Václava? Její projev je typická pravdoláskařská omezenost mázlá láskou ke všemu, co smrdí kadidlem.

Řeknu narovinu, že komunisté nic nenakradli. Kradla církev. Ne rok, dva, ale století. Vrátili jsme, co národu patřilo. A vrátíme. Církevní restituce jsou zlodějina, za tím stojím. Ať si nějaká pražská panička říká, co chce.

A co vnucování myšlenky, že žijeme v nejlepším režimu s vysokou životní úrovní a rekordní nezaměstnaností v historii vesmíru?

Podobně je to s těmi žvásty o životní úrovni, o hospodářském růstu. Jak je poznat na životní úrovni většiny Čechů. Národ narvali do montoven a kvalifikované síly podfinancovali. Kapitalistická konjunktura nám dala leda intenzivnější pocit přežívání, dokud neskončí perioda, ne důstojnost. Pokud paní Drtinová měří úspěchy konjunktury podle životní úrovně pana Kellnera, donátora Havlovic knihovny Bakaly nebo oligarchy Babiše, pak se jejím náhledům na českou společnost ze záchodové mísy nedivím. Zato její údiv nad mými slovy o antikomunismu plně chápu.“

Pořad DVTV zde
Blog Filipa Zachariaše zde